Gå til innhold

Vente, vente, vente!


Anbefalte innlegg

Gjest Gjest_Lillemor_*
Skrevet

Noen flere som går å venter på første prøveperiode her? Jeg har bestemt meg for å vente til påske med å prøve. Har forbredt med med å slutte på pilla og begynne å ta folat. Nå er jeg helt syk etter å beynne, flere som har det sånn?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg venter jeg også... men mest på mannen at mannen skal bli klar. :sur:

Vi er blitt enige om å begynne prøvingen til høsten. :hoppe:

Frustrerende å vente, men har ventet noen år allerede så gleder meg over at det ikke er så lenge igjen. :)

Skrevet

Prøv forumet for "prøvere og ufrivillig barnløse".

Der finner du nok mange i samme situasjon.

Skrevet

Jeg og Mannen har endelig bestemt oss for å prøve!!! Skulle egentlig vente til etter studie om tre år++, men har nå kommet fram til at vi skal sette igang nå...! Vi klarte ikke vente... :rodme: Det har særlig vært Mannen som har vært klar en stund... og jeg sier jo ikke nei, når han kommer med alle de gode grunnene sine da... :ler:

Påske er jo en fin tid å starte prøvinga da! Masse fri (for mange iallefall), og så blir barnet født tidlig på året, og ikke seint på året... (sånn som vårt blir hvis det klaffer 1.pp). Lykke til med prøving (og snart en liten spire!!! :Nikke: )

Skrevet

Jeg og venter og venter.... Håper å begynne i april/mai vi og :hoppe:

Skrevet

Dere frustrerte ventere!

Kom over til oss andre frustrerte i forumet "Prøvere og ufrivillig barnløse" og del deres frustrasjon og utålmodighet!

:):klem:

Skrevet

Jeg melder meg inn i denne klubben. Har ventet i snart 3 år nå. Og endelig har jeg fått mannen min med på tanken. Vi skal begynne å prøve i november desember slik at dersom alt klaffer ved første forsøk, får vi unge på sommeren. Skal jobbe så lærer, så tenker det passer bra i forhold til jobb. Men, det er forferdelig å vente. Jeg har vært klar i 3 år nå. Men, nå er det jo ikke så lenge til da. Ønsker alle dere andre lykke til. Gi beskjed når dere har begynt og om det klaffer.. ;)

Skrevet

Ikke for å ta fra dere motet altså, men dere bør kanskje forberede dere på at dere ikke blir gravid på prikken når dere venter det. Spesielt dersom dere akkurat slutter på p-piller og diverse. Men for all del, noen blir jo gravid på første forsøk også :) Sier det bare slik at dere ikke blir skuffet hvis det ikke klaffer på første forsøk. :sjenert:

Lykke til :klem:

Skrevet (endret)

Har det på akkurat samme måte som deg, bare at jeg må vente helt til høsten!!

Er så leeenge, og jeg er babysyk NÅ! Har i grunnen vert det helt siden jeg fikk mitt første barn for ca et år siden, så jeg burde vel klare å holde meg litt til..

Planen er å starte prøvingen i august, men kjenner jeg meg selv rett klarer jeg ikke å holde meg lenger, og starter prøvingen i juni-juli... Selv om det hadde passet best sånn jobbmessig å få barn i mai.. Men synest det er best å begynne prøvingen litt for tidlig enn litt for sent, i tilfelle det skulle ta en stund å bli gravid! ;)

Endret av 83`
Gjest Gjest
Skrevet

Kjenner meg godt igjen her ja... vi skal også starte i påska, og er utrolig utålmodig! ;) Er veldig babysyk.... helt dårlig asså... Gleder meg bare så sinnssykt til jeg står der med en positiv graviditetstest... om jeg er så heldig da :)

Lykke til alle sammen!

:klem:

Skrevet

Jeg sluttet på pillen for snart et år siden. Tror det hjelper litt i hvertfall på når vi skal begynne å prøve at jeg har hatt litt pause. Føler meg mye bedre til lags uten pillen også.. :)

Gjest gjesta
Skrevet

Jeg ble gravid før vi begynte å prøve.

Vi skulle være forsiktige, men Oopps.. :sjenert:;)

Fikk mensen 40 dager etter pilleslutt..

Gjest Gjest
Skrevet
Jeg ble gravid før vi begynte å prøve.

Vi skulle være forsiktige, men Oopps..  :sjenert:  ;)

Fikk mensen 40 dager etter pilleslutt..

Du er så heldig!! :klem:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...