Gå til innhold

Pakke fra Helthjem levert på døren borte/stjålet!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Etter en uke har fremdeles ikke pakken min fra Helthjem dukket opp, selv om det står at den er levert utenfor døra tidlig på morgenen (ved 5-tiden). Jeg tok kontakt med Helthjem som anser den som tapt, de tok kontakt med nettbuikken jeg handlet fra, og nettbutikken skriver at de ikke kan hjelpe meg da det står på deres nettside at jeg er ansvarlig for pakken når den er levert utenfor døra. De ber meg kontakte Forbrukertilsynet om jeg ønsker å ta saken videre.

Dette er utrolig frustrerende da pakken har en stor verdi som jeg har betalt for!!! Jeg har aldri vært borti sånn før, og vet nå ikke hva jeg skal gjøre. Noen som kan hjelpe?

Anonymkode: dca7b...81a

  • Hjerte 1
Videoannonse
Annonse
Skrevet
AnonymBruker skrev (3 minutter siden):

De ber meg kontakte Forbrukertilsynet om jeg ønsker å ta saken videre.

 

Anonymkode: c50eb...a0c

Skrevet

Er sikkert sjåføren eller noen andre som har stjålet pakken, du kan be butikken eller HeltHjem om bevis på at pakken er levert.

Dette problemet er forresten mellom butikken og HeltHjem, du skal bare forholde deg til butikken og så lenge de ikke kan bevise at pakken er levert så skal du ha nytt produkt eller pengene tilbake.

Anonymkode: 02f5f...673

  • Liker 2
  • Nyttig 1
Skrevet

Ingenting å gjøre. Bare dyrkjøpt lærdom om at kostbare pakker bør leveres til hentested 😕

Anonymkode: 42d40...8f4

  • Liker 3
Skrevet

Det er derfor du aldri må velge Helt Hjem (i postkassa) når du kjøper noe av verdi. Du MÅ velge å få tilsendt til hentested. Tjuver er det overalt der det er postkasser. 

Anonymkode: e33e5...ed8

  • Liker 1
  • Nyttig 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (1 minutt siden):

Det er derfor du aldri må velge Helt Hjem (i postkassa) når du kjøper noe av verdi. Du MÅ velge å få tilsendt til hentested. Tjuver er det overalt der det er postkasser. 

Anonymkode: e33e5...ed8

Jeg bor i en av de høyeste blokkene i byen og er ofte tidlig oppe. Ser de små helthjem-elbilene over et stort område herfra, og ser også at det er påfallende ofte en bil som kjører samme rute bare minutter etterpå..

Har aldri og kommer aldri til å bruke tjenesten. Om det er eneste fraktvalget, så kjøper jeg et annet sted/avstår fra å kjøpe.

Anonymkode: baa0e...527

Skrevet

Her i borettslaget har flere pakke forsvunnet i det siste. De er lagt utenfor døra, naboer har bekreftet at de har sett pakkene, og så har noen kommet seg inn i oppgangen og tatt pakken. Det er klart at man ikke får noe igjen a, når pakken er lagt der etter avtale.

Anonymkode: 6adb1...38e

Skrevet

Samme skjedde med meg. Helt Hjem hadde bilde av at pakken lå i postkassen min. Nettbutikken sendte meg en ny pakke som ble levert på Rema 1000. 

Anonymkode: 664e8...5da

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...