Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest Gjest
Skrevet

Har skikkelig problemhår for tiden...

Det har aldri vært særlig tykt, men etter at jeg fikk barn (for fire måneder siden), begynte jeg å miste masse hår... Helt vanlig, har jeg forstått, og ikke noe man kan gjøre med det.

Jeg har fått en god klipp, så nå har jeg en slags bob til rett under ørene.

Håret mitt er helt glatt, henger alltid rett ned, er svært fint og altså enda tynnere enn vanlig etter fødselen.

Er det noen som kan tipse meg om en god balsam for min hårtype og lengde, hadde jeg blitt glad!

Gjest Jalileh
Skrevet (endret)

Kanskje Kerastase Volumeactive masque er noe for deg? :)

Har en venninne med tynt og fint hår som var super fornøyd med denne.

Endret av Seniorita_
Skrevet

Jo, du kan gjøre noe med det (å miste hår)!

Jeg har i det siste også mistet masse hår, men så begynte jeg å ta B-vitamin-tilskudd (hvit boks med oransje skrift på etiketten, kjøpt i helsekostbutikk), og gjett om det merkes på både hår, negler og hud!

Jeg har ganske fint hår, men synes jeg får bra volum med Redken Extreme eller Redken Headstrong.

(Redken Full Body fikk jeg forøvrig helt forferdelig hår av, så ut som jeg var kjørt i tørketrommelen, helt umulig å gre :grine: )

Gjest Gjest
Skrevet
Jeg har ganske fint hår, men synes jeg får bra volum med Redken Extreme eller Redken Headstrong.

(Redken Full Body fikk jeg forøvrig helt forferdelig hår av, så ut som jeg var kjørt i tørketrommelen, helt umulig å gre :grine: )

Jeg opplevde det motsatte - Redken Headstrong gjorde håret mitt til ei kjempefloke, mens Redken Body Full er jeg veldig fornøyd med :ler:

Gjest Gjest
Skrevet

Jammen kjære deg! Nå er det jo kommet en nyhet for allle deeere med balsamskrekk!!! (define) :ler::ler:

Gjest Gjesta
Skrevet

Du vet at balsam tynger ned fint hår? Kanskje du burde prøve uten en stund eller bare ha balsam ytterst i tuppene?

Skrevet

Sjekk ut Body Double produktene til Sebastian. De har jeg forelsket meg i for de gjør underverker for håret mitt - tydelig mer volum.

Skrevet

Jeg bruker sprybalsam eller skumbalsam. Da synes jeg ikke håret blir tungt og slapt.

Gjest Gjest
Skrevet

Takk for tips, alle sammen!

Pusekatt: mot håravfall etter fødsel er det ikke så mye å gjøre. Det er hormonelt betinget. Tar b-vitaminer, men det har absolutt ingen effekt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...