Gå til innhold

Ønsker gavetips til praktisk, ufør søster som ikke tør å ønske seg noe. Pris ca. 5000–7000 kr


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

Min søster ber aldri om noe. Vi vet hun har dårlig råd. I år har jeg lyst (og mulighet) til å gi henne en dyrere gave enn det vi normalt gir i vår familie. Men jeg sliter med å komme på noe som er nyttig og som hun vil ha glede av. Gaven må være nyttig ellers vil hun nekte å ta i mot. Hun misliker «sløsing» på luksus og kos.

Når vi spør hva hun ønsker seg så er det kun ikke-materielle ting. Jeg har lyst til å gi henne noe som vil gi henne en bittelitt bedre hverdag. 

Hun eier egen bolig men har ikke nok penger til å pusse opp, så der er det mye som trengs men det er utenfor mitt prisområde. Jeg vet at hun prøver å spare opp til å bytte ut de gamle sikringene slik at boligen blir tryggere, men prisen på det er laaangt over hva jeg har mulighet til. Jeg bor for langt unna til å kunne bistå med praktisk ting.

 Hun har støvsuger, vaskemaskin og alt sånt. Når noen i familien kjøper nytt strykejern eller ny TV så arver hun det gamle. Så hun har det hun trenger av sånne ting.


Er det noen som kommer på noe nyttig å gi henne? 

Anonymkode: 17524...6cb

  • Liker 1
  • Hjerte 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hva med å gi henne noe nyttig eller forbruksvarer som ikke er fullt så dyrt så evt gavekort så hun kan kjøpe ting hun selv føler hun trenger men ikke spør om. Da kan hun evt kjøpe seg en god varm jakke om det er det hun trenger eller noe annet hun trenger. 

Anonymkode: 2a5cc...d30

  • Liker 2
  • Nyttig 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke lett dette, men hva med en opplevelse istedenfor en ting!

Kan jo hende hun ville blitt veldig glad for en tur til London, Hamburg eller lignende med sin søster.

Anonymkode: 03064...ac0

  • Liker 8
  • Hjerte 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

En god madrass. Det er mye på tilbud for tiden. Hvis hun er den sparsommelige typen er det ikke umulig at den burde byttes ut. Men det varierer hva man foretrekker, så du burde fiske litt og spørre om hun liker hard/myk/mellomting. Eventuelt en veldig god dyne og pute. 

  • Liker 7
  • Nyttig 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ville gitt henne pengene, så kan hun spare de eller bruke de når hun vil og til hva hun vil/trenger. Uten å tenke på når gavekortet løper ut.

Endret av Lawyam
  • Liker 12
  • Nyttig 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Gavekort Obs (har alt), spa, abbonement på strømmetjenester,  helseprodukter,  varmeovn, varmepledd,  dundyne med sengetøy

Anonymkode: f4d5e...586

  • Liker 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

God madrass eller storbytur med søster synes jeg var en god idé. 

Evt gavekort på nærmeste byggevarehandel, Kapp og gjærsag, god drill el dersom hun ikke har det og skal pusse opp en del fremover.  

Anonymkode: b97bd...9d4

  • Liker 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også vært gjennom flere år med veldig dårlig råd, og det er fryktelig fint å få nyttige gaver da. Det beste var trenings abonnement 🙏🏻

 

Samtidig beskriver du det litt som hun har alt hun trenger, evt en ordning som gjør at hun arver ting etterhvert.
 

fra det du skriver kanskje verktøy om det er aktuelt å pusse opp selv? Bidrag til sikringer? (Vet ikke om hun ville tatt i mot). 
 

ellers er gavekort på klær fra en ikke dyr butikk gull verdt. Og ikke en reise, da følger det alltid med ekstra kostnader. 

Anonymkode: 5858d...3fb

  • Liker 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Penger til å spare til oppussing ☺️og så sier du det du skrev her. At du ønsker å gi henne litt ekstra, og at du vet det er ting hun ønsker på sikt å få gjort i huset. Det er jo veldig fint og omtenksomt av deg.

  • Liker 4
  • Hjerte 3
  • Nyttig 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Kullsyrevann skrev (19 minutter siden):

En god madrass. Det er mye på tilbud for tiden. Hvis hun er den sparsommelige typen er det ikke umulig at den burde byttes ut. Men det varierer hva man foretrekker, så du burde fiske litt og spørre om hun liker hard/myk/mellomting. Eventuelt en veldig god dyne og pute. 

Det er et kjempegodt tips 🙂

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hun bil ? En full service på den. 

God vinterjakke og sko 

Symaskin

Nye gode ovner 

Nytt dusjkabinett 

Helg på spa

Gavekort fra Kjøpesenter 

Frisørtime/er 

Nå vet jeg ikke så mye om søsteren din så her tok jeg bare utgangspunkt av hva jeg ville blitt glad for selv🙂

  • Liker 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Litt avhengig av hvor hun bor: en god vinterjakke eller allværsjakke? Gode sko? Ullundertøy, hansker? 

Anonymkode: 513a2...4b6

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vanskelig å si da vi hverken vet alder eller hva slags interesser din søster har. Men generelt; Ny madrass, dyne/pute, sengetøy. Nye håndklær. En ny kjøkkenmaskin. En airfryer. Gode vinterklær og sko. Kasseroller og stekepanner. Sykkel, el-sykkel eller el-sparkesykkel. Universielle gavekort så hun kan kjøpe det hun vil. Spabehandling, reise, konsert, kinobilletter. Klippekort/årskort til svømmebasseng/badeland/treningssenter. 

Anonymkode: 8718d...846

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ta henne med på shoppingtur så hun får oppdatert garderoben sin. Godt å føle seg fresh når man er syk. Har hun mye gamle elektriske ting hjemme, oppdater disse. Ny madrass, håndkler, sengetøy, puter , dyne etc.

Din søster er jammen heldig som har en søster som deg ❤️

Anonymkode: f40f8...269

  • Liker 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

TS her. Tusen takk for så mange gode forslag! Her var det mange ting jeg ikke har tenkt på. Skal ta meg en runde i butikkene og kikke litt på priser og se hva jeg kan få til.


Hun er såpass syk at hun ikke kan reise noe sted, ellers var det et hyggelig forslag. Verktøy var også et fint forslag men hun kan ikke bruke det pga sykdommen. Hun har ikke bil. 

Jeg har prøvd å gi henne penger før, men hun bare vippser tilbake. Hun er veldig sta på dette med almisser. Til og med gavekort hun har fått, har hun gitt videre til tenåringer i familien, men mulig det er fordi hun sjelden er i fysiske butikker så hun uansett ikke hadde fått brukt det.

 

Anonymkode: 17524...6cb

  • Hjerte 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...