Gå til innhold

Lån til drenering


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

Hei kvinneguiden!

Det ser nå ut til at vi dessverre må skifte dreneringen på huset vårt.

Har ikke fått snakket med banken enda, men noen som har erfaring med å få lån til slike gjøremål? Tar gjerne imot andre erfaringer og gode tips, også.

Anonymkode: b22c8...ae1

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Normalt må man gjøre det innenfor de normale rammene som gjelder for boliglån, altså innenfor 85% av boligverdien, samt at dere har betjeningsevne nok til den samlede gjelden. 

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

De avviker ikke fra normale låneregler bare fordi det er noe dere "er helt nødt til og må gjøre" med huset. Dere kan normalt ikke låne over 85% av verdien og dere må ha inntekt til å betjene det nye, økte lånet, innenfor de lånerammer som finnes. Det vil si ikke over 5 x inntekten, ofte 3 eller 4 ganger som gis pga man ikke har så høy totalinntekt.

Hvor mye har dere i årsinntekt tilsammen, hva er huset belånt med pr i dag og hva er verdien på det?

Anonymkode: 0ae95...7d5

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...