Gjest Gjest Skrevet 23. februar 2006 #1 Skrevet 23. februar 2006 Hei Trenger tips til en koselig restaurant med god mat i Trondheim Gjerne litt uhøytidelig stemning, hvor man ikke behøver pynte seg, bestille bord etc. Men ikke en "kjede-restaurant" a la Egon. Noen som vet?
-Mia- Skrevet 23. februar 2006 #2 Skrevet 23. februar 2006 Heihei! Jeg regner med du leter etter en i Trondheim sentrum? Den første jeg tenkte på var Frati i munkegata, men jeg tror det kan være lurt å bestille bord der.. særlig på helgedager. De har endel pizza og pasta, men også kjøtt- og fiskeretter. Det er ikke avskrekkende dyrt, men maten er veldig bra! Og ikke minst er det veldig koselig stemning der
Gjest Gjesta Skrevet 24. februar 2006 #3 Skrevet 24. februar 2006 Frati er bra!! Men også Daily ved gamle bybro er greit, men av og til litt lite mat synes jeg. En som er mindre høytidelig enn Frati er Resturantino Italiano i Nordre gate, kjempegod pizza og pasta til rundt 100 kr.
-Fisken- Skrevet 24. februar 2006 #5 Skrevet 24. februar 2006 På solsiden ligger det flere koselige restauranter nede på "kaia" der. Både tapasrestauranten og den italienske har veldig god mat. (ligger ved siden av hverandre)
Gjest gjest1 Skrevet 24. februar 2006 #6 Skrevet 24. februar 2006 Hva med den tyrkiske( husker aldri hva den heter) i Fjordgata, nesten bort ved Ravnkloa? God og masse mat, samt hyggelige priser.
Gjest Gjest Skrevet 24. februar 2006 #7 Skrevet 24. februar 2006 Hva med den tyrkiske( husker aldri hva den heter) i Fjordgata, nesten bort ved Ravnkloa? God og masse mat, samt hyggelige priser. ← Ja, der er det hyggelig - fine lokaler, og god service, i hvert fall den gangen jeg var der. Det ligger en indisk restaurant nedi ravnkloa også, synes det var ok (og god mat) der og, men kanskje litt VEL uhøytidelig (på grensa til gatekjøkken?).
Gjest Gjesta Skrevet 24. februar 2006 #8 Skrevet 24. februar 2006 kom på at det ligger en bra indisk restaurant - Jadab- i brattørveita (tror jeg da, samme gate som 3B). Kjempegod mat hvis man like indisk!
Gjest gjest1 Skrevet 24. februar 2006 #9 Skrevet 24. februar 2006 kom på at det ligger en bra indisk restaurant - Jadab- i brattørveita (tror jeg da, samme gate som 3B). Kjempegod mat hvis man like indisk! ← Jadab har knallgod mat, og nå har de fått større lokaler og. Lønner seg å bestille bord, mange kvelder har de fult besøk. Den tyrkiske nede i Fjordgata heter Nomade, knallgod mat er og, og de bruker å ha tilbud på 3-retters før kl 18, 179,- kr trur jeg det var.
hilli Skrevet 24. februar 2006 #10 Skrevet 24. februar 2006 (endret) Frati og Jadab er koselig, men Daily vil jeg ikke anbefale til noen. Maken til teit mat, en slags folkelig fin restaurant(vanskelig å forklare), utorlig dårlig service og relativt dyrt. Jeg syns også at Kaktus på bakklandet er koselig. Den er liten og intim med bra service og lave priser på på både pizza og øl, heller ikke kjøttrettene er særlig dyre. Endret 24. februar 2006 av hilli
Gjest Gjest Skrevet 24. februar 2006 #11 Skrevet 24. februar 2006 Digger "bare blåbær" ved solsiden. kjempenydelig pizza, og mye annet godtsom er lett å like.
Gjest Gjest Skrevet 24. februar 2006 #12 Skrevet 24. februar 2006 Digger "bare blåbær" ved solsiden. kjempenydelig pizza, og mye annet godtsom er lett å like. ← De har noen veldig gode kaker:-) Men rimelig synes jeg ikke det er der.
Gjest Gjest Skrevet 24. februar 2006 #13 Skrevet 24. februar 2006 Digger "bare blåbær" ved solsiden. kjempenydelig pizza, og mye annet godtsom er lett å like. ← De har en urtolig god dessert der som jeg ikke husker hva heter... Noe så enkelt som softis med en saus av noe som jeg tror er pasjonsfrukt, veldig syrlig saus.. Så mener sambo at det er banan i den da, men det husker ikke jeg at jeg smakte.. Den kan anbefales! Druen ved solsiden og.. Ellers er vi stamgjester på resaurantino italiano øverst i Nordre.. Vi elsker det stedet, og spiser det samme hver gang... Blåskjellspasta og hjemmelaget tagliatelle med tomatisert fløtesaus, sopp og erter.. NAM NAM!!
Gjest Gjest_trådstarter_* Skrevet 24. februar 2006 #14 Skrevet 24. februar 2006 Oj så mange svar! Takk takk
Gjest Gjest_trådstarter_* Skrevet 25. februar 2006 #15 Skrevet 25. februar 2006 Nå er vi vel hjemme fra Jadab, og selskapet mitt mente jeg måtte skrive inn og takke for anbefalningen! Mye og god mat til helt grei pris. Frister til gjentakelse
Gjest Gjest Skrevet 25. februar 2006 #16 Skrevet 25. februar 2006 De kinesiske er dårlige..kyllingen er ikke god på de stedene.
Gjest Gjest Skrevet 26. februar 2006 #17 Skrevet 26. februar 2006 De kinesiske er dårlige..kyllingen er ikke god på de stedene. ← Hvor er de stedene? Er det alle kinesiske restauaranter i Trondheim du mener? Jeg liker iallfall Szechuan Restaurant som ligger i Olav Tryggvasonsgate. Har ikke prøvd Jadab etter at de flyttet, men høres jo ut som om det fremdeles er bra mat der Fristet nå jeg... Eller liker jeg maten på Dalat ved Prinsen Kino. Spennede vietnamesisk.
Gjest Madrugada Skrevet 26. februar 2006 #18 Skrevet 26. februar 2006 Bari i samme bygg som Frati er bra! God mat og ikke dyrt!
Gjest lillelou Skrevet 27. februar 2006 #19 Skrevet 27. februar 2006 Her er det flere restauranter jeg skal sjekke ut,ser jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå