Gå til innhold

Tannpine - hvordan forklarer man når man ikke aner hvilken tann som verker?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Fra tid til annen får jeg noen sekunders smerter fra helvete i tennene mine. Jeg kan kjenne om det kommer fra underkjeven eller overkjeven men der stopper det. Kjenne r ofte ikke nøyaktig hvilken tann. Har hatt mye tull med tennene mine og de har ruinert økonomien min. Det jeg rett og slett lurer på om er:  når dagen kommer hvor tannpine er så ille at jeg må inn til hastetime, og jeg ikke aner hvilken tann som verker. Hva skjer da?? Dette er virkelig mitt store mareritt nemlig, at det skal gjøre så hinsides vondt og de ikke finner ut hva som er galt. Og Så blir jeg sendt hjem i forferdelige smerter

Anonymkode: 71cfa...12f

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tannlegen tar røntgen. Slik finner de fort ut hvor hullene sitter. Du bør gå nå før hull blir større og dyrere å fikse.

Anonymkode: 6605d...467

  • Liker 2
Skrevet

Tannlegen kan banke på tennene eller ta en bomullstampong med flytende nitrogen på for å trigge smerte. Da kan det hende at dere finner frem til det sammen. 

Skrevet

Tannleger er ganske dyktige på å finne tennene som forårsaker smerte. Det er jobben deres. De har røntgenapparat til å hjelpe seg til å se det som er under overflaten og ikke synlig for det blotte øye.

Det de ikke kan se er nervene, og hvis smerten din er nervesmerter (f-eks pga en tidligere rotfylling), kan det bli vanskeligere. Men sikkert ikke umulig. De har vel sine eliminasjonsmetoder, tipper jeg.

Lykke til! 

Anonymkode: a8b4b...194

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...