Gå til innhold

Høysensitiv og trenger mye alenetid. Vil jeg bli bedre om jeg utsetter meg for kontrollert "bråk"?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Etter en sosial dag er jeg helt utmattet når jeg endelig får være alene. Det jeg alltid gjør da er å bare sitte/ligge helt i ro, i stillhet. Kanskje skrolle litt på telefonen. Mens hjernen min tømmer seg og nullstiller seg for alt jeg har tatt inn av inntrykk og energier gjennom dagen. 

Men ofte hender det at dette ikke lar seg gjøre, at jeg kan få alenetiden min. På jobbturer for eksempel, eller når det er noe spesielt rundt barna. Da blir jeg tappet og innesluttet. Irritabel og rett og slett sliten. 

Det jeg lurer på er om jeg kan lære meg til å holde ut lenger i sosiale sammenhenger ved å øve hjemme, med for eksempel lyd? I stedet for å ha det helt stille, som jeg ønsker og trenger, at jeg har på TVen for eksempel, eller musikk? Og litt etter litt øker volumet? 

Eller vil det bare ha motsatt effekt? 

Anonymkode: 0c3cb...93b

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...