*Maria* Skrevet 18. februar 2006 #1 Skrevet 18. februar 2006 Jeg har en hann katt som er 1 1/2 år. Den er veldig kosete og lat! Ligger for det meste og sover hele dagen, men er ute om natta så da jakter den vel rundt. Nå er det vel løpetid for nå er den inne bare for og spise for så og ville ut igjen. Her kommer problemet..... av og til når han kommer inn stinker han kattepiss.... Trodde generelt at katter var veldig renselige dyr jeg??? Har bare hatt hunnkatt før, men dette er vel ikke normalt? Vi må "hive" han rett ut igjen fordi det stinker såå sinnsykt, hva kan det være? Er det sånn han ligger å ruller seg i sin egen urin eller er det andre katter som p### på han?? Håper på svar/oppklaring, tenkte og ringe vetrinær på mandag men prøver her først.
Gjest gjesta Skrevet 18. februar 2006 #2 Skrevet 18. februar 2006 Er katten din kastrert? Ukastrerte hannkatter markerer og det stinker forferdelig.
Fantasia Skrevet 18. februar 2006 #3 Skrevet 18. februar 2006 Håper for guds skyld du ikke lar en ukastrert katt gå rundt ute alene ?
Gjest Varg-Menja Skrevet 19. februar 2006 #4 Skrevet 19. februar 2006 Katter er renslige, siden de vasker seg hele tiden, men som alle dyr kan de være nokså grisete også. Spesielt ukastrerte hannkatter liker å rulle seg i all mulig dritt, for å lukte sterkere, akkurat som en del bikkjer. Har vokst opp med katter som med jevne mellomrom går å ruller seg i møkkakjelleren til naboen, så jeg kjenner problemet. Dersom han ikke er kastrert ville jeg vurdert det, hvis det ikke hjelper får du bare hive han i dusjen når det er skikkelig ille. (Bruk hansker...)
Gjest gjest1 Skrevet 19. februar 2006 #5 Skrevet 19. februar 2006 Håper for guds skyld du ikke lar en ukastrert katt gå rundt ute alene ? ← Huh? Hvorfor er det så gale da?
Gjest Gjest Skrevet 19. februar 2006 #6 Skrevet 19. februar 2006 Det er så gale fordi det er da nok katter i denne verden!! Jeg har vært aktiv i dyrebeskyttelsen, og har sett med egne øyne hva som skjer med de stakkarene som ingen vil ha. Omplasseringsorganisasjoner over hele landet er stappfulle av uønskede katter og har lange ventelister. Kastrer og steriliser kattene deres, ta ansvar!!!
Gjest *Gjest Skrevet 19. februar 2006 #7 Skrevet 19. februar 2006 Jeg ville anbefale å kastrere han. Da vil han lukte mye bedre, og kommer til å holde seg mere hjemme og slåss mindre. Det vil være den samme katten etterpå også så dere trenger ikke bekymre dere for at han vil forandre seg så mye at han ikke blir til å kjenne igjen. Vår hankatt ble kastrert med en gang han ble gammel nok, og han er er god pus. Passer fortsatt på reviret sitt og jager bort andre katter, så han er ikke helt kuet...
Gjest Gjest Skrevet 19. februar 2006 #8 Skrevet 19. februar 2006 Håper for guds skyld du ikke lar en ukastrert katt gå rundt ute alene ? ← Det er så gale fordi det er da nok katter i denne verden!! Jeg har vært aktiv i dyrebeskyttelsen, og har sett med egne øyne hva som skjer med de stakkarene som ingen vil ha. Omplasseringsorganisasjoner over hele landet er stappfulle av uønskede katter og har lange ventelister. Kastrer og steriliser kattene deres, ta ansvar!!! ← Kan ikke si meg mer enig! Det er nok av hjemløse katter her i verden. Og selv om det ikke er hannkattne som føder ungene, så kan de befrukte fertile hjemløse hunnkatter. Dessuten er ofte en ukastrert hannkatt til sjenanse for naboer i form av bråk pga slossing med andre katter i tillegg til den stramme urinlukta. Dette gjør at folk generelt blir skeptiske til katteeiere og å ha katter i nabolaget. Og har du hørt om katteaids? dette er samme type sykdom dom hos mennesker. Den smitter via spytt og blod, dvs hannkatter blir særlig smittet i slosskamper. Ukastrerte katter er dessuten utsatt for en rekke andre sykdommer/parasitter. Kastrerte katter blir i snitt mye eldre enn ukastrerte. Så kastrere katten din. Samtidig bør du passe på å få den identitetsmerket i form av øretatovering eller chip
*Maria* Skrevet 20. februar 2006 Forfatter #9 Skrevet 20. februar 2006 Takk til dere som faktisk svarte på spørsmålet mitt, og ikke prøvde å lage en ny tråd om jeg har kasteret katten eller ikke
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå