Gå til innhold

Hvordan vaske kjøkkenvifta? Jeg tenker på rørene.


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

AnonymBruker

Hei, jeg har vasket filterne til kjøkkenvifta. Men det er også enormt mye dritt på innsiden av røret som ligger bak filteret. Hvordan kommer man til her? 

Anonymkode: cfce2...2bc

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Dette skal du ikke gjøre selv men ringe et selskap til å gjøre det og spør de bytte motoren hvis du har aldri gjord det. Det tar ca. 1 eller 2 hvis det er et skap ovenfor kjøkkenviften som må tas ned og på igjen. Personlig betalte jeg 2 500 kr for motoren i høst.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er enklere og billigere å skifte ut det røret dersom det kun er en kort bit og ikke tilkoblet noe ventilasjonssystem.

Og kjøp fettfilter fra clas ohlson eller andre steder til å legge under det metallgitteret i vifta, så slipper man alt fettet opp i vifta og motoren. Bytt kullfilter til vifta samtidig hvis det er dette du har.

Anonymkode: 5e223...44f

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skjønner ikke hvorfor folk som gidder å ha kjøkkenvifte som er integrert i skap. Samler lukt og fett deluxe. Mye bedre med en frittstående kjøkkenvifte i stål. 

Anonymkode: 739aa...1bf

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...