Gå til innhold

Undervektig, men fortsatt fett på magen


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Blir ikke kvitt magefettet noe som irriterer meg grønt. Har særlig nederst på magen, den typiske «pølsa». Ligger i underskudd av kalorier og trener, har gått ned masse i vekt og har nå en BMI under 18. Nå vil jeg ikke gå ned mer, da jeg har blitt ganske «skrapa» på resten av kroppen. Men hvorfor blir jeg ikke kvitt magen??

Anonymkode: 74f87...098

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Vi er født til å ha litt fett på magen. Det kalles fettforkle, og er til for å beskytte organene som ligger bak, i den myke buken.

Anonymkode: 3910a...aaf

  • Liker 3
AnonymBruker
Skrevet

Jeg har hatt anoreksi og hadde fortsatt litt fett på magen. Gikk til en fantastisk ernæringsfysiolog som sa at det var viktig. Fettvev er nemlig et eget organ, som kroppen trenger for å utføre sine oppgaver. Så selv om det er irriterende, prøv å være glad for at kroppen får utført alle sine funksjoner. 

Anonymkode: e3f42...400

  • Liker 1
  • Nyttig 2
AnonymBruker
Skrevet

En slank kropp handler ikke bare om kaloriunderskudd, vekt, og bmi. Det handler om trening og muskler. Man trenger ikke trene mye, bare riktig. Jeg trener bare styrke 5 min daglig, og det har gitt strammere kropp, inkl mage. 

Anonymkode: 689f9...ea5

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

De fleste menn synes det er sexy med litt mage.

Anonymkode: 21e58...748

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...