Gjest vimse Skrevet 17. februar 2006 #2 Skrevet 17. februar 2006 Jeg er mye alene, og trives med det. Ønsker jeg ikke være alene, gjør jeg noe med det!
Gjest Gjest Skrevet 17. februar 2006 #3 Skrevet 17. februar 2006 Ikke alltid så lett å gjøre noe med det. Redd for avvisning
Cata Skrevet 17. februar 2006 #4 Skrevet 17. februar 2006 Jeg er som oftest alene og har ingen store problemer med det - mesteparten av tiden. Jeg omgås mange mennesker på jobb, så på vanlige ukedager er det i grunnen greit å være i fred på kveldene. Jeg må imidlertid innrømme at helger og ferier blir lovlig ensomme.
Gjest Gjest Skrevet 17. februar 2006 #5 Skrevet 17. februar 2006 Nettopp det jeg skulle frem til. For jeg er alene på fredagskvelden for første gang. Og blir en smule stressa av det...Hvor er de andre hen, hva gjør de...Er jeg verdens ensomste og mest mislykkede fordi jeg sitter her uten en eneste invitasjon til noe gøy i kveld?
Cata Skrevet 17. februar 2006 #6 Skrevet 17. februar 2006 Temmelig mange andre sitter også hjemme og lurer på hva "alle de andre" gjør. Og så er det selvsagt en del som er ute på byen og en del som tilbringer tiden med familien. Men av og til har man ikke det helt store valget, så da får man gjøre det beste ut av det (og tilbringe litt tid på KG, for eksempel ).
Gjest Gjesten Skrevet 17. februar 2006 #7 Skrevet 17. februar 2006 Jeg er alene omtrent hele tiden utenom når moren min er hjemme fra jobb. Nå flytter jeg for meg selv om ca. en uke og da regner jeg med at jeg kommer til å være aleine hele tiden utenom når jeg er på kurs 1-2 ganger i uka.
Gjest Donna Skrevet 17. februar 2006 #8 Skrevet 17. februar 2006 Jeg er veldig mye alene. Har en mann som jobber veldig mye og unger som er ute og fyker for det meste. Men denne helgen har mannen fri ... og i kveld er begge sønnene hjemme - en flott helg for meg Men jeg liker godt å være alene hjemme og Dessuten har jeg hunden min
Gjest Kokoos Skrevet 17. februar 2006 #9 Skrevet 17. februar 2006 Jeg har valgt å være hjemme i kveld - sa nei til fest. Har lyst til å være opplagt til i morgen, shoppingrunde og trening før jobb. Føler jeg får mye mer ut av dagen da! Og jeg trives usedvanlig godt i mitt eget selskap. Kanskje litt usosial til tider?=)
pusla Skrevet 17. februar 2006 #10 Skrevet 17. februar 2006 Jeg bor alene og er derfor mye for meg selv. Det er en vanesak selvom det ikke er like gøy når jeg sitter alene ørtende kveld på rad. Stort sett koser jeg meg, er blitt flink til å gjøre det jeg vil og som jeg vet gjør at jeg ikke blir sittende og deppe. Fredagskvelden alene synes jeg er kjempedeilig, jeg. Da slapper jeg av, ser på tv og lager meg litt god mat. Da kan lørdags- og søndagskveldene være verre, synes jeg.
Gjest Gjesten Skrevet 17. februar 2006 #11 Skrevet 17. februar 2006 Glemte å legge til hvordan det føles.. i ukedagene går det greit men i helgene er det ensomt.
Arkana Skrevet 17. februar 2006 #12 Skrevet 17. februar 2006 Har samboer og vi er sammen omtrent hele tiden bortsett fra på dagtid når han jobber og jeg studerer. Er alene noen timer i uken når han trener og er endel alene på dagtid når jeg leser hjemme. Vel, jeg har jo katten da, så egentlig er jeg aldri helt alene, utrolig mye selskap i en liten pus. Trives godt de gangene jeg er alene, og nyter de få gangen samboeren min reiser bort uten meg og jeg er alene et par dager. Trives svært godt i mitt eget selskap.
Gjest Gjesta Skrevet 17. februar 2006 #13 Skrevet 17. februar 2006 Jeg er alene en god del, noe jeg er helt avhengig av. Setter stor pris på alenetid og tror ikke jeg kunne fungert uten.
Dina Skrevet 17. februar 2006 #14 Skrevet 17. februar 2006 Jeg er alenemor annenhver uke, og når jeg ikke har barna er jeg mye hjemme alene på kveldene! Liker det jeg, trives godt i mitt eget selskap, og koser meg! Pusen holder meg også med selskap! Til dere som føler dere ensomme og ikke trives alene, en katt er godt selskap, og masse kos!!
Gjest Gjest Skrevet 17. februar 2006 #15 Skrevet 17. februar 2006 Trådstarter her... Jeg har vært alene i hele kveld, og må innrømme at det er veldig godt! Nesten litt for godt! Har heldigvis ikke fått den rastløsheten jeg bruker å få når jeg tilbringer for mye tid alene
Gjest gjesta Skrevet 17. februar 2006 #16 Skrevet 17. februar 2006 Jeg har dessverre alt for lite alenetid. Etter mange år som aleneforsørger hvor annenhver helg var mine så er jeg blitt samboer. Han er aldri noen steder Jeg savner så det å være alene. Vite at det er bare meg og at ingen kommer hjem i løpet av kvelden. Å legge meg alene. Det å stå opp alene og vite at hele dagen er min. Jeg kan gjøre akkurat hva jeg vil, når jeg vil. Noen helger pratet jeg ikke med en sjel. Andre helger var jeg veldig selskapssyk og fartet rundt. Enkelt og greit. Jeg trives i eget selskap. Og jeg tror det er en viktig egenskap.
-Fisken- Skrevet 17. februar 2006 #17 Skrevet 17. februar 2006 Jeg er en del alene, og trives godt med det.
Gjest 2324 Skrevet 17. februar 2006 #18 Skrevet 17. februar 2006 Er også ganske mye alene. Sambo jobber ganske mye på kveldstid og når jeg jobber på dagen, blir det jo en del timer jeg må slå ihjel på egenhånd. Det går i grunn greit. Det eneste er at det er litt trist å spise middag og legge seg alene. Blir litt trist innimellom..
Belit Skrevet 18. februar 2006 #19 Skrevet 18. februar 2006 Er alene nesten bare på vei til og fra jobb... Kunne godt vært litt oftere, men det er jo en velsignelse å ha mange i livet sitt også.
Gjest Gjesta Skrevet 18. februar 2006 #20 Skrevet 18. februar 2006 Er alene nesten bare på vei til og fra jobb... Kunne godt vært litt oftere, men det er jo en velsignelse å ha mange i livet sitt også. ← Bytter ut jobb med skole, men signerer.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå