monja Skrevet 17. februar 2006 #1 Skrevet 17. februar 2006 Jeg har en 2 kilos pose med kyllinglår i fryseren. Aner ikke om de er grillet eller rå, men jeg aner ikke hva de skal bruke dem til. Oppskrifter anyone?
Gjest Gjest Skrevet 17. februar 2006 #2 Skrevet 17. februar 2006 Tine de opp , krydre de med godt krydder, legge de i langpanna sammen med båtpoteter, hvitløk, annen løk (ta det du har) og masse olje, stek på ca 200 grader til kyllingen er ferdig (aner ikke hvor lang tid det tar, kanskje 30-45 min). Server med en god salat (gjerne med ruccola, cherrytomater, fetaost, løk og paprika) og tzatziki (1 boks rømme som du lar renne i f.eks. et kappefilter i en times tid, 1 revet agurk du presser vann ut av og salter og legger på et klede, og et par-tre fedd med hvitløk) nam!
Arkana Skrevet 17. februar 2006 #4 Skrevet 17. februar 2006 Jeg synes slike frosne kyllinglår er ypperlig til kyllinggryte. Jeg begynner med de tinte lårene som jeg bruner raskt i en stor gryte. Tar ut kyllingen og steker løk og hvitløk mykt, har i grønnsaker i biter (f.eks. gulrøtter og andre rotgrønnsaker, aubergine, paprika, champignon, bruk så få eller mange som du vil) og frosne erter. Legger kyllingen tilbake og har i hermetiske tomater, litt rødvin, timian, paprikapulver, evt litt chilipulver, oregano, laurbærblad, salt, pepper og hønsebuljong. Lar det småkoke under lokk ca 45 minutter og serverer med hjemmelaget potetmos. Nydelig!
Gjest piaf Skrevet 17. februar 2006 #5 Skrevet 17. februar 2006 Jeg har i perioder hatt fryseren full av frossen kylling, og har prøvd utallige tilberedningsmåter, men kommer stadig tilbake til den enkleste varianten: Lag marinade av presset sitron, 2-3 fedd hvitløk i skiver, kvernet pepper, litt olivenolje og evnt hakke frisk rosmarin. Ha marinaden i en pose sammen med de frosne kyllinglårene og la dem tine i marinaden over natten. Litt salt på, stek ved 225 grader. Pensle stykkene med marinaden underveis, så blir skinnet sprøtt og godt. Server sitron- og rosmarinkyllingen med feks hjemmelaget potetmos med mye sellerirot og pastinakk i, og en blandet grønn salat med vinaigrette. Denne tilberedningsmåten forutsetter at kyllingen er rå, selvsagt, og at den ikke er smaksatt fra produsentens side. En annen mulighet er coq au vin, dvs. kylling kokt i vin sammen med stekte småløk og hele sopp - kjempelurt hvis du har en rødvinsrest å bruke opp, men litt mer arbeidskrevende. Også her passer potetmos og grønn salat som tilbehør.
Pasha Skrevet 17. februar 2006 #6 Skrevet 17. februar 2006 Lag en marinade av div chilisauser (jeg bruker litt av de jeg har i skapet).. litt sennep (1 ts), hvitvinsedddik (1ts) og worrshestersaus (?) (1ts).. kryddere, salte og peppre. Gjerne litt hvitløk dersom du liker det . la det ligge gjerne over natta eller et døgn... inn i stekovnen.. ved siden av lager du potetbåter.. som du kryddrer,, jeg pleier også å hele litt av marinaden over dette Ved siden av kan du servere f.eks taziki eller "fondu-dressing" (litt hb-saus og majones.. gjerne med litt løk i)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå