Gå til innhold

6 åringen er skrubb sulten men spiser ikke ordentlig


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Sønnen min på 6 år gammel pleier å være skrubb sulten på morgenen. Han klarer ikke å vente. Har to barn steller dem skifter klær pusse tenner osv. Tar ca halv time til vi er i kjøkkenet. Og innen den halv timen spør han kanskje 10 ganger om når han får servert frokost. Men når han først får maten så klarer han ikke å spise opp en skive en gang. Pleier alltid å spørre han om hva han ønsker til frokost. Det er heller ikke slik at jeg gir han noe han ikke liker.

 

Slik er det med alle måltider. Ca 1 time eller 1/2 time før måltidet er  han skrubb sulten men når maten kommer foran han klarer han ikke mer enn 3-4 skjeer. Jeg må alltid mase på han at du må fokusere på maten din siden du var kjempe sulten.

Jeg vet ikke hvorfor det er sånn med han. Lillesøster som er 3 år gammel spiser mer enn han. Han er 6 år

Er dette normal?

Anonymkode: e5a24...961

AnonymBruker
Skrevet

Hvorfor bruker de 30 minutter ned på kjøkkenet?

 

prøv å spis først og stelle etterpå… spiser han mer da?

Anonymkode: 192b7...124

  • Liker 5
AnonymBruker
Skrevet

Sånn er det jo for voksne mennesker også. Blir man sulten lenge nok så «krymper» magesekken og da skal det mindre mat til før man kjenner seg mett. Så lenge han er normalvektig trenger du ikke bekymre deg. Du kan eventuelt tilby han litt frukt/grønnsaker mens han venter hvis det er gått veldig lang tid mellom lunsj/middag

Anonymkode: 0df0c...cf8

  • Liker 4
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (5 minutter siden):

Hvorfor bruker de 30 minutter ned på kjøkkenet?

 

prøv å spis først og stelle etterpå… spiser han mer da?

Anonymkode: 192b7...124

Hmm vet ikke. Har alltid vært slik. Først stelle og så spise

Anonymkode: e5a24...961

AnonymBruker
Skrevet

Han spiser nok for sitt behov. Så lenge han er normalvektig, la han kontrollere matinntaket selv. 

Anonymkode: 2d586...700

  • Liker 3
Skrevet

Kan han ikke bare gå rett og spise frokost når han våkner? Synes det er litt rart å bruke en halvtime på badet først hvis han er så sulten. 😊

  • Liker 4
AnonymBruker
Skrevet

Ville gitt ham frokost først og så stelt det andre barnet mens han spiste og så han etterpå.

Om jeg er veldig sulten og må vente for lenge på mat blir jeg kvalm og sliter med å spise..

Anonymkode: 93717...cee

  • Liker 3
AnonymBruker
Skrevet

Kan og hende han blander litt på tørst og sult? Gi ham vann med en gang han står opp og pass på at han drikker noe når han er sulten før middag og :)

Anonymkode: 93717...cee

  • Liker 3
AnonymBruker
Skrevet

Kan det være at han liker og er ivrig på maten, og setter pris på selve måltidet, men egentlig ikke er sulten-sulten? Altså, at det er selve konseptet han mener når han sier han er skrubbsulten? Har dere prøvd å bytte miljø for måltidene (fungerer det f. eks. best om det bare er han og deg der? Om han blir lest for eller får høre på musikk?)?

Og hva sier han selv om det?

Anonymkode: acd3c...280

AnonymBruker
Skrevet

Tannkremsmak i munnen? Jeg klarer ikke å spise etter tannpuss

Anonymkode: 9d51d...b4a

  • Liker 4

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...