AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #1 Skrevet 24. juli 2024 Hva er det vanlig for dere som familie å bruke i en familiepark (utenom overnatting og billetter)? På mat, drikke, is, handling mv? Vi skal til Hunderfossen med en familie på fire som regner med å bruke 5000 på dette på to dager. Det er dessverre langt over vårt budsjett 😬 Anonymkode: d1089...d33 1
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #2 Skrevet 24. juli 2024 Vi brukte 0 kr. Hadde med egen mat, sa og til ungene dere får ingenting i suvenir butikkene fordi der er det mye høyere pris en ellers. Ungene hadde fått 400 kr til å kjøpe ting for selv fra besteforeldre. Og det brukte de på utsiden av omeråde Anonymkode: 60579...b38 10
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #3 Skrevet 24. juli 2024 Hvis man ikke har med matpakke, må man nok regne med å bruke ganske mye på mat og drikke. Ett måltid koster nok rundt 250,- per person, minst. Anonymkode: 8d93e...a75
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #4 Skrevet 24. juli 2024 Brukte mellom 500,- og 1000,- per dag. Ble litt kaffe, brus, is og litt mat. Hadde også med matpakker, drikke og litt snacks i sekken med inn. Ungene hadde noe feriepenger og om jeg ikke husker feil kjøpte de seg hver sin liten suvenir Anonymkode: 19e3d...cc2
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #5 Skrevet 24. juli 2024 Vi spiser frokost ved bilen før vi går inn og har med matpakke og drikke. Men har glemt hvor mye vi likevel brukte. Anonymkode: 3df35...dbb
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #6 Skrevet 24. juli 2024 Gidder uansett ikke å stå i matkøer, så vi kjøper sjeldent mat i fornøyelsesparker. En is eller noe; ja, men ikke mat. Så egentlig kunne vi brukt særdeles lite inne i parken. Vi har dog enebarn, så han får lov til å kjøpe litt suvenirer. Anonymkode: 667ec...18d 1
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #7 Skrevet 24. juli 2024 Vil du holde pengebruken nede, tar du med ihvertfall noe mat. Og dropper å gå amok i butikkene. Dropp fullt Sabeltann-kostyme. Men kjøp heller is og snacks. Anonymkode: 8c944...95f 4 4
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #8 Skrevet 24. juli 2024 Liker å ha med mat, får helt angst av å sitte på serveringsplasser på sommeren med milliarder med veps som lander på burgeren du har bestilt og folk ser rsrt på deg at herregud, bare spis rundt vepsen Anonymkode: 1bd59...70a 1
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #9 Skrevet 24. juli 2024 AnonymBruker skrev (Akkurat nå): Vil du holde pengebruken nede, tar du med ihvertfall noe mat. Og dropper å gå amok i butikkene. Dropp fullt Sabeltann-kostyme. Men kjøp heller is og snacks. Anonymkode: 8c944...95f Kjøp Sabeltann kostyme(r) på Finn 👍😄 Anonymkode: 1bd59...70a 2
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #10 Skrevet 24. juli 2024 Vi har hatt med vogn da vi har vært der og har hatt med en liten kjølebag under vogna til drikke. Har også hatt med gode matpakker og frukt. Ungene har fått is eller sukkerspinn i tillegg samt at vi vel kjøpte noe billig varmt (pommes frites) utpå ettermiddagen. Fullt mulig å gjøre det rimelig. Anonymkode: 4bf8f...455 5
Sykepleierinnen Skrevet 24. juli 2024 #11 Skrevet 24. juli 2024 Vi tilhører de som kjøper både mat, is og suvenirer når vi er i parker. Pleier vel å gå ca 2000 for oss (2 voksne, 2 barn).
luxifine Skrevet 24. juli 2024 #12 Skrevet 24. juli 2024 Stort sett bruker vi ingenting når vi er i dyreparken: tar med mat og drikke og hopper over kioskene/butikkene. Kostymer har jeg ofte kjøpt brukt på forhånd fra finn eller bruktbutikk. En gang hadde de fått penger fra oldemor til å kjøoe noe, men da de så prisene kom de begge hjem med pengene 🤣🙈 2
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #13 Skrevet 24. juli 2024 Pleier å ha med matpakke og vann, men kjøpe is. Isen er ikke billig, så blir fort 150 for oss fire. Jeg tenker forventningsavklaring med barna er viktig. Kan lett bli misunnelse når den andre familien planlegger å bruke så mye. Tror jeg hadde pakka ekstra god matpakke og snack barna er ekstra glad i., Og gjort et unntak og kjøpt en liten suvenir til barna, i tillegg til en is. Men bestemt sum på suveniren på forhånd. F.eks 200 per barn. Når man går inn i butikkene i slike parker er det lett å få lyst på alt, og prislappene er høye. Hvis dere har to barn og kjøper suvenir en dag og is begge dager, bør dere finholde dere under 800 kr totalt. Og så koster selvsagt matpakka noe også. Håper dere får en fin tur! Anonymkode: d6fbb...21f 7 2
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #14 Skrevet 24. juli 2024 Ev. hvis ungene er store nok til det, gi dem en viss sum til turen de kan bestemme hvordan de bruker selv. F.eks 300 kr. Så må de bruke der til alt de vil ha i parken, ikke kjøpe is utenom. Anonymkode: d6fbb...21f 1
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #15 Skrevet 24. juli 2024 Vi pleier å ta med drikke og matpakke, men kjøper gjerne noe litt rimelig som pommes frites, pølse og is. Det blir vel 250 per dag. Anonymkode: c783b...a6a
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #16 Skrevet 24. juli 2024 Vi kjøper is. Pleier å ha med rundstykker og pålegg til spise i parken. Handler sjelden suvenirer. Anonymkode: 0ca9e...dd5 2 2
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #17 Skrevet 24. juli 2024 Kjøpte en is til hvert barn (70,-) ig barna fikk velge seg hver sin bamse (ca 250,- per stk, men dette er noen år siden. Bamsene hadde ikje vært nødvendig, men vi syntes det var hyggelig med en souvernir og de elsker bamser. Hadde med det vi trengte av mat, drikke, kjeks osv. så strengt tatt hadde vi ikke trengt å kjøpe noe der i det hele tatt. Har dere ikke råd, så ta med det dere trenger og informer barna på forhånd om at dere ikke skal kjøpe noe der. Da kan det evt bli en positiv overraskelse hvis dere likevel kjøper en is. Anonymkode: b1c2a...368 1
Gipetto Skrevet 24. juli 2024 #18 Skrevet 24. juli 2024 Vi reiste langveis fra med fly, og bodde tre netter i safaritelt. Vi hadde ikke bil eller vogn med, så vanskelig å komme seg rundt til matbutikk for å handle. Vi hadde frokost på hotellet, og der smurte vi matpakke til begge ungene. Ble gjerne en is eller to mellom lunsj og middag, middagen spiste vi i parken. Vi endte vell opp med ca 5000,- (da inkludert fult tante Sofie kostyme til begge to). 1 1
Lizard Skrevet 24. juli 2024 #19 Skrevet 24. juli 2024 5000 kr i lommepenger på to dager er ikke urealistisk hvis man skal ha to måltider, drikke, is og litt snacks i parken hver dag. Jeg synes det er skikkelig kjipt å måtte ha med seg en svett matpakke i parker. Hadde nok av det da jeg var barn, og det var skikkelig dritt å aldri kunne få kjøpe mat. Både Dyreparken og Hunderfossen har jo fått noen ganske gode alternativer til junkfood.
AnonymBruker Skrevet 24. juli 2024 #20 Skrevet 24. juli 2024 For vår del så er det uaktuelt å ra med mat i Dyreparken så vi kjøper mat , drikke og de dår kjøpe seg en ting eller tin, så da går det litt penger. Anonymkode: c4ba4...765
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå