Gå til innhold

Etterlyser enkel mat


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Kan man da spise eks havregrøt til frokost, egg og spinat til middag og noe frukt til kvelds? Dekker man det meste man trenger da?

Anonymkode: 5acd8...dd7

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Det er nok ikke ernæringsmessig fullverdig når det er så lite mat, nei. Man må spise en viss mengde mat for at man skal få alt man trenger av både vitaminer, mineraler, kalorier, fett, protein og karbohydrater.

Anonymkode: 145c0...f0a

AnonymBruker
Skrevet

Nei, du må ha mer fiber, fett og protein.

Anonymkode: b610f...c10

Skrevet
AnonymBruker skrev (6 minutter siden):

Kan man da spise eks havregrøt til frokost, egg og spinat til middag og noe frukt til kvelds? Dekker man det meste man trenger da?

Anonymkode: 5acd8...dd7

Definitivt ikke. Du må spise mer variert, og du må spise mer. For det høres urovekkende lite ut. Stek deg et par kyllingfileter, laksefileter, koteletter, biff, karbonadekaker eller noe også til middag for proteiner og aminosyrer, med grønnsaker til. Som et minimum.

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Dropp havregrøt og spis heller kokte 2 egg til frokost og 3 egg til lunsj. Middag kan bli 250-450 gr kylling, biff, fisk med feks grønnsaker til suppe. Kvelds kan bli naturell yoghurt med litt frukt. Evt agurk og gulrot i rømme dip med holiday krydder.

Spinat blir skrytt av som superfood, men er sterkt for tennene. Spis heller squash, løk, tomat, potet,gulrot, kålrabi, agurk, paprika, rotgrønnsaker, brokkoli, blomkål og lignende.

Anonymkode: 1dad0...d3e

Gjest Goldenretriever
Skrevet

Lag havregrøten med melk og nøtter, og gjør egg og spinat om til en omelett med potet og ost i tillegg, så er det bedre i hvert fall. Frukten kan kanskje få selskap av noen kjeks med ost eller hummus? 
 

Men over tid må du nesten spise mer, og mer variert for å holde deg sterk og sunn. 

AnonymBruker
Skrevet

Jeg ville hatt en skive med grovt fullkorns brød til frokost, gjerne med makrell i tomat eller annen fet fisk og ett egg eller to. 

Til lunsj hadde jeg valgt en salat med mye farver og  protein fra kjøtt eller egg. 

Ett mellom måltid med nøtter og frukt.

Til middag rikelig med grønnsaker, rent kjøtt og noe stivelse som potet/ris eller pasta. 

Man bør spise sunt og variert. Fett er ikke farlig, heller ikke karbohydrater.. maten skal smake godt og ingen dør av saus eller godt smør! 

Anonymkode: e23f0...b10

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...