*Heidi* Skrevet 16. februar 2006 #1 Skrevet 16. februar 2006 Skal ha tapas i morgen og kunne tenkt meg å bake hvitløk på noen måte, noen som vet hvordan? De skal være en egen rett på en måte..Snaks kan man vell si!
Gjest gjest1 Skrevet 16. februar 2006 #2 Skrevet 16. februar 2006 (endret) Mmm! Det er kjempegodt! Jeg pleier å pakke hele hvitløker med skrell og det hele i aliminiumsfolie og putte i ovnen en halvtimes tid De blir veldig søte og det er lett å klemme dem ut av skallet. Endret 16. februar 2006 av CatPower
Arkana Skrevet 16. februar 2006 #3 Skrevet 16. februar 2006 Jeg gjør som Catpower (pleier å dryppe litt olje over først). Nydelig!
Gjest gjest1 Skrevet 16. februar 2006 #4 Skrevet 16. februar 2006 Nå leste jeg at man kan med fordel skjære toppen av hvitløken og helle litt olje nedi
*Heidi* Skrevet 16. februar 2006 Forfatter #5 Skrevet 16. februar 2006 Nå leste jeg at man kan med fordel skjære toppen av hvitløken og helle litt olje nedi ← Høres godt ut, og dette er kanskje enda bedre for smaken til hvitløken kommer jo bedre frem når man skjærer i den?
Gjest gjest1 Skrevet 16. februar 2006 #6 Skrevet 16. februar 2006 Jeg skjærer av toppen pensler med olje, strør på litt hakket fersk timian, og setter de på et brett på grovt salt. Baker de i ovnnen i 30-40 min. Saltet kan du ta vare på og bruke mange ganger til bakt potet o.l. bare avkjøl det og legg det i en tett boks.
Gjest Gjest_bare på besøk_* Skrevet 1. april 2006 #7 Skrevet 1. april 2006 Planlegger tapaskveld jeg og, så da lurer jeg på: severes disse varme eller kalde? -og går ut i fra at det er best med fersk hvitløk, og ikke sånn tørr i nett? Det høres i alle fall kjempegodt ut! Lørdagshilsen fra meg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå