Gjest Gjesta Skrevet 15. februar 2006 #1 Skrevet 15. februar 2006 Katten min har nå fått sin første løpetid. Hun skulle selvfølgelig vært kastrert forlengst, men pga trang økonomi har jeg ikke fått gjort det enda, men jeg har fått time hos dyrlege om 3 uker for kastrering. Det jeg lurer på er om det er greit å holde henne innendørs under løpetiden, eller vil dette gjøre henne veldig stressa eller noe sånt? Har aldri hatt hunkatt før, så jeg er litt blank på dette området . Hun er normalt lite glad i å være ute, men nå ser hun ikke ut til å klare å roe seg. Jeg har også en kastrert hankatt, og han reagerer på løpetiden på hunkatten. Det ser ut til at han begynner på paringsakten, men så stopper han opp midtveis og ser ikke ut til å skjønne hva han skal gjøre . Så går han bare sin vei, og hunkatten begynner å bli ganske frustrert pga dette. Er det noe jeg kan gjøre for å lette stresset for hunkatten fram til kastreringa?
Gjest Varg-Menja Skrevet 15. februar 2006 #2 Skrevet 15. februar 2006 Ikke slipp henne ut, da vil hun nok finne en annen katt og parre seg med. Ellers bør du behandle som normalt, og se om du kan avlede oppmerksomheten hennes med lek og kos. Hvis løpetiden varer mer enn uke bør du vurdere å skaffe henne p-piller, og avbryte løpetiden med det. (Står hvordan i pakningsvedlegget.) Både fordi det er stressende for katten å ha løpetid, og fordi hun bør være ferdig med den før kastreringen.
Sniglå Skrevet 17. februar 2006 #4 Skrevet 17. februar 2006 (endret) Jeg har også en kastrert hankatt, og han reagerer på løpetiden på hunkatten. Det ser ut til at han begynner på paringsakten, men så stopper han opp midtveis og ser ikke ut til å skjønne hva han skal gjøre . ← Syns jeg ser kastraten din, plasserer seg oppå og tenker: Hei, vent nå litt! Dette kan jo ikke jeg lenger. Søren asså!!! Nei, men som Varg-Menja sier, bare holde henne inne, det går bra det. Bare overse maset Endret 17. februar 2006 av Sniglå
Gjest Gjesta Skrevet 19. februar 2006 #5 Skrevet 19. februar 2006 Nå er løpetida over (det gikk fort?), og kattene er venner igjen. Jeg trodde at hunkatten skulle skjønne at kastraten ikke hadde det som skulle til for å si det sånn , men det gjorde hun ikke og det utviklet seg etterhvert fra frustrasjon til direkte slåssing mellom de to. Men nå er det iallefall slutt, og hunkatten har mistet all interesse for å gå ut (altså er alt tilbake til normalen).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå