Gå til innhold

Valdres-Bergen: reisetips?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, 

Vi er familie på fem (tre barn mellom 4-11 år) som skal kjøre mellom Valdres og Bergen i sommer. Er det noe tips for hvor ca mellom Valdres og Bergen vi kan stoppe for en opplevelse med overnatting. Vi har også med oss camping telt. Del gjerne om du vet noe skjule perler eller overnatting som bør oppleves ☺️

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Kjør i alle fall om Hardanger, for landskapets skyld. Strekket Voss -Bergen er kjedelig sammenlignet. Fine plasser å overnatte i telt kan være mange steder, Vestlandet har fantastisk fint landskap. Flåm, Aurland, Gudvangen, overalt i Hardangerområdet. 

Som opplevelse anbefaler jeg tur, på fjellet, med utsikt til fjorden. Men du skriver ikke hva type opplevelse som kan være interessant? På Voss finnes jo feks muligheter for rafting, vindtunnel, klatrepark og slikt. I Rosendal har du Baroniet. I Gudvangen vikingbyen. Bare noen eksempler.

 

 

Anonymkode: d65d4...f59

AnonymBruker
Skrevet

Ville kjørt til Kinsarvik og Mikkelparken, og booket plass på campingen der. Kjør til Bergen over Kvamskogen, evt ut hele Hardangerfjorden via Tysnes. Det er en fin tur, men den er jo en del lenger, så det kommer an på om målet er turen i seg selv eller Bergen. 

Anonymkode: 51348...16e

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...