Gå til innhold

Uttrekksverdi egeninnsats ved bygging av hus


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Vi er i prosessen med å bygge enebolig. Vi har fått kostnadsoverslag på huset vi har tegnet, med opsjoner på diverse tillegg. Det er et hus på snaue 300 m², inkl. dobbel garasje. 

Vi vurderer å trekke ut gulvlegging og listing, og gjøre dette selv som egeninnsats. Vi skal ha klikklaminat eller klikkvinyl, og teppegulv på master bedroom og WiC.

Er det noe å hente på dette rent kostnadsmessig? Noen som kan si noe om hvor mye det er å spare (f.eks. per kvadratmeter eller lignende)?

Vi skal jo naturligvis ta det opp med entreprenøren, men hadde vært fint å høre andres erfaringer 😊

Anonymkode: 84cd4...9f0

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Sparer mye, ja. Vanskelig å si hvor mye, siden det avhenger av hus og entreprenør. Ellers så sparte vi 300.000 på å ta sparkling og maling selv. 

Anonymkode: b6bc1...dcd

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (20 minutter siden):

Sparer mye, ja. Vanskelig å si hvor mye, siden det avhenger av hus og entreprenør. Ellers så sparte vi 300.000 på å ta sparkling og maling selv. 

Anonymkode: b6bc1...dcd

Takk for svar. Glemte å skrive at vi skal ta sparkling og maling selv også, og det er ca 250 000-300 000 som er trukket ut for det. 

Tenker at gulvlegging er så enkelt og relativt kjapp jobb (hvert fall sammenligna med ørten runder sparkel og maling) for håndverkere, så funderer liksom på om uttrekksverdien på arbeid med gulvlegging ikke vil være verdt det..

Anonymkode: 84cd4...9f0

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...