Gå til innhold

Dag 3 røykeslutt, tungt i dag


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Er på dag 3 i røykeslutt i dag, har gått bra hittil men i dag har jeg skikkelig røyksug! Sikkert fordi jeg skal noe som stresser meg i dag. Noen erfarne her som har tips til hvordan jeg skal komme meg gjennom dagen? 

Anonymkode: 3811d...9e8

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Ingen erfaring, men jeg heier på deg og håper du ikke har gitt etter ennå! 👏🏻👏🏻

Anonymkode: fa328...7cc

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Takk, jeg kom meg gjennom dagen, fortsatt røykfri! Var på en familiesammenkomst fra 15-21, det hjalp veldig å få tankene over på noe annet! Røykfri siden onsdag kl. 06 nå.

Anonymkode: 3811d...9e8

  • Hjerte 3
  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Heia heia! Det var den beste avgjørelsen i mitt liv. Hold ut! 

Anonymkode: d8a0f...834

  • Nyttig 1
Skrevet

:juhu::duskedame::applaus: Råbra jobbet! Heier på deg her også, og det er nok lurt å holde seg distrahert, og prøve å ha fokuset på annet. 
Ingen personlig erfaring, men er en del av heiagjengen 😁💪🏻

AnonymBruker
Skrevet

Så flott med heiagjeng, tusen takk! 4 dager og 5 timer siden siste røyk. Har nå gått tur og trent litt i 2,5 time for å motarbeide de ekstra kaloriene jeg inntar for tiden. Føler faktisk at pusten er lettere og pipingen i brystet er borte 🥳🥳🥳 

Anonymkode: 3811d...9e8

  • Liker 2
  • Hjerte 1
  • Nyttig 1
Skrevet

Stå på!! Det er bare fordeler med å slutte 🤝😊 Har røykt selv, fantastisk å ikke være avhengig av det lenger!

  • Hjerte 1
AnonymBruker
Skrevet

Dødsbra jobbet!! Da jeg sluttet med snus hjalp det å putte ingefær under leppa istedenfor snuspakken. Tok ikke vekk suget, men dempet det litt. 

Ingen erfaring med røyk "desverre" men jeg forstår hvor vanskelig det er med nikotinslutt. Stå på!! 

Anonymkode: 7ed0f...c16

  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Veldig bra jobbet! Du går bare gjennom dette en gang, så er du røykfri resten av livet. Hold ut!

Anonymkode: 4d81b...9e8

  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Etter ca 2 uker blir det bedre....for min del var suget over da.

Bruk din mentale styrke :) 

Anonymkode: 20f99...e4e

AnonymBruker
Skrevet

Heia heia! Slutta selv i april. Går bedre for hver dag.

Anonymkode: 4a801...0e4

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (7 minutter siden):

Heia heia! Slutta selv i april. Går bedre for hver dag.

Anonymkode: 4a801...0e4

Takk takk! Hvor lenge syntes du det var ganske utfordrende og tok opp litt mye av tankene? 

Anonymkode: 3811d...9e8

AnonymBruker
Skrevet

Hvordan går det? Har du holdt deg unna røyken?

Anonymkode: de60b...37d

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (14 timer siden):

Hvordan går det? Har du holdt deg unna røyken?

Anonymkode: 

8 dager og 8 timer nå 🥳👍👍👍👍

Anonymkode: 3811d...9e8

  • Liker 3
  • Nyttig 2
AnonymBruker
Skrevet

Godt jobba 🥳 de første ukene er verst!  Stå i det, du kommer ikke til å angre! 

Jeg opplevde at det ble ganske ille etter 3 uker, men det går ganske fort over hver gang, så blir det bedre og bedre. I flere år vil du nok sporadisk oppleve at du får lyst på røyk i gitte situasjoner, men til slutt er det helt over. 

Anonymkode: 08145...a3f

Skrevet

dette fikser du ! dag 3 er rimelig ille.. 

når du har passert en uke, blir uke 2 lettere. så kommer 3 uka klarer du den så er du forbi det verste og du er på den andre siden..

etter 1 måned gjelder det bare å være disiplinert, det sitter bare i hodet.  tips som funker bra er om du havner i en situasjon som kan være stressende eller frustrerende så bruk tyggis og drikk vann. gå gjerne en tur. trening er vel noe av det beste du kan gjøre..

dette fikser du ! :)

AnonymBruker
Skrevet

Det er så flott med heiagjeng og innspill fra dere som har klart det! Synes det går rimelig bra, men det er noen krevende perioder hver dag. Det verste er når jeg gjør noe hvor jeg vanligvis ville tatt en røyk etterpå, for eksempel samtale med psykolog eller trening (jeg elsket faktisk røyken etter trening). I dag har jeg gått 3 timer i marka og synes jeg kjente at pusten var bedre i motbakkene, det er det som er aller viktigst for meg, pusten. Og pipingen i brystet er borte. Jeg er klar for å fortsette kampen. Har lest at hvis man klarer 28 dager er det 5 ganger større sjanse for å bli røykfri. Så en dag om gangen foreløpig ... i dag er jeg ikke så fysen på mat heller, det har vært litt slitsomt. Men har ikke gått opp noe i vekt enda jeg spiste MYE søtsaker den første uka. 

Anonymkode: 3811d...9e8

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...