Gjest Gjesta Skrevet 12. februar 2006 #1 Skrevet 12. februar 2006 Jeg skal lage sjokoladekake, og det skal være 300 gram sukker. Men jeg har bare melis, og bruker det i stedet. Men hvor mye skal jeg bruke? Kan vel ikke bare bruke 300 gram melis?
Gjest Gjesta Skrevet 12. februar 2006 #2 Skrevet 12. februar 2006 Fant svaret. 1dl sukker tilsvarer 1,5 dl melis.
Gjest vimse Skrevet 12. februar 2006 #3 Skrevet 12. februar 2006 I mengde kanskje, men jeg tenker litt på smaken, om det ikke blir litt søtt å erstatte sukker med så mye melis?
Gjest Gjesta Skrevet 12. februar 2006 #4 Skrevet 12. februar 2006 I mengde kanskje, men jeg tenker litt på smaken, om det ikke blir litt søtt å erstatte sukker med så mye melis? ← Tok litt sånn ca, slo av litt for kjente og så får vi se hvordan det blir. Gjør alltid sånt, og resultatet blir som oftest bra.
skrue Skrevet 12. februar 2006 #7 Skrevet 12. februar 2006 Eneste forskjellen (foruten finheten) er at melis inneholdet litt potetstivelse for at den ikke skal klumpe seg. Tror det er best å veie istendenfor å bruke volum, da det er mellomrom mellom sukkerkrystallene.
Gjest Gjesta Skrevet 12. februar 2006 #8 Skrevet 12. februar 2006 Kaken ble kjempegod den, men siden langpannen av en eller annen grunn ble stående skjevt i stekeovnen så ble den mye tykkere på den ene siden enn andre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå