Gå til innhold

Melis i stedet for sukker


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal lage sjokoladekake, og det skal være 300 gram sukker. Men jeg har bare melis, og bruker det i stedet. Men hvor mye skal jeg bruke? Kan vel ikke bare bruke 300 gram melis?

Skrevet

Fant svaret. 1dl sukker tilsvarer 1,5 dl melis.

Skrevet

I mengde kanskje, men jeg tenker litt på smaken, om det ikke blir litt søtt å erstatte sukker med så mye melis?

Skrevet
I mengde kanskje, men jeg tenker litt på smaken, om det ikke blir litt søtt å erstatte sukker med så mye melis?

Tok litt sånn ca, slo av litt for kjente og så får vi se hvordan det blir. Gjør alltid sånt, og resultatet blir som oftest bra. ;)

Skrevet

Eneste forskjellen (foruten finheten) er at melis inneholdet litt potetstivelse for at den ikke skal klumpe seg. Tror det er best å veie istendenfor å bruke volum, da det er mellomrom mellom sukkerkrystallene.

Skrevet

Kaken ble kjempegod den, men siden langpannen av en eller annen grunn ble stående skjevt i stekeovnen så ble den mye tykkere på den ene siden enn andre. :ler:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...