Gå til innhold

Kan jeg lage is uten fløte?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Mamma laget noe isgreier utav eggedosis en gang. Jeg har ikke fløte, men er fryktelig godtesyk. :rodme:

Arkana? :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan fint lage iskrem med melk istedet for fløte, men den vil jo ikke bli like fyldig i smak eller konsistens. Grunnoppskriften min er 6 dl kremfløte, 6 eggeplommer og 125 g sukker. Sukker og eggeplommer vispes til eggedosis, fløten varmes opp og vispes så gradvis inn i eggedosisen. Alt helles tilbake i kjelen og varmes forsiktig opp under omrøring til det tykner. Bruk ønskes smakstilsetning og frys.

Skrevet

Heh... kokosmelk har aldri vært i mitt hus. :ler:

Skrevet

Yoghurt is er ikke så fet som kremfløteis...

Google deg fram til en isoppskrift da vel, det blir vel slitsomt for denne Arkana om hun skal måtte stille opp på alle matspørsmålene.

Skrevet
det blir vel slitsomt for denne Arkana om hun skal måtte stille opp på alle matspørsmålene.

Det er ikke slitsomt i det hele tatt. Bare koselig å hjelpe. :)

Skrevet
Yoghurt is er ikke så fet som kremfløteis...

Google deg fram til en isoppskrift da vel, det blir vel slitsomt for denne Arkana om hun skal måtte stille opp på alle matspørsmålene.

Yoghurt is hadde vært spennende å lage

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...