Gå til innhold

Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei!

Jeg ble sittende å skrolle på forskjellige utdanninger man kan ta ut av nysgjerrighet, å kom over parterapaut.

Etter å ha lest litt mer å prøvd å google forskjellige ting, ser det ut som at å bli sertifisert parterapaut ikke krever noen formell utdanning? Da det ikke er en beskyttet tittel. Som psykolog feks.

Noen er som er sertifisert parterapaut som kan bekrefte eller avkrefte dette? 
Gjelder forsåvidt også sexologi så det ut som. Synes dette er veldig interessant og om det stemmer så åpnet det seg plutselig en hel verden for meg😳

Anonymkode: 11cd4...a54

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

De fleste som jobber terapeutisk har en helse-og sosialfaglig bakgrunn. 
F.eks familieterapeuter har minst en bachelor (sosionom, sykepleier, etc.) klinisk  praksis og to års utdanning i familieterapi. Dette er inkludert hundrevis av veiledningstimer og ganske kostbart. 
Sexolog er ikke en beskyttet tittel foreløpig, men det ligger på trappene. Enn så lenge foreligger det en godkjenningsordning. En sexolog har altså minst tre års høyere helse- og sosialfaglig utdanning, minst ett års klinisk praksis og minst 60 stp innen sexologi. 

Skal man drive for seg selv kan det være greit å vite hva man holder på med. Altså at kunnskapen man deler er faglig forankret. Da holder det ikke med et brevkurs. 

Anonymkode: 98514...935

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...