Gå til innhold

Paypal og selvangivelsen.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har endel strøjobber via nett hvor arbeidsgiver er lokalisert i utlandet og jeg får ofte lønn via paypal. I den sammenheng har jeg begynner å lure på om det er noen som vet om beløp på paypal blir innmeldt noe sted, eller må jeg selv ordne med det på selvangivelsen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, ikke ennå (begynte for en drøy måned siden). Jo mer jeg tenker på dette, jo mer sikker blir jeg på at skattemyndighetene ikke får noen annen informasjon enn den jeg selv gir de. Så vidt jeg vet informerer ikke paypal skattemyndighetene om at jeg har konto der, og firmaene vet jeg at ikke informerer.

Tror det blir nok en lapp å huske på til neste selvangivelse, med mindre jeg har misforstått og paypal sier i fra til skattemyndighetene.

Skrevet

Hvorfor skulle paypal gi beskjed...de vet jo ikke om pengene du får inn på din paypal konto er lønn, betaling for solgt vare osv.

Banken du overfører penger til fra paypalkonto derimot.....de tror jeg er pliktig å melde fra..spesielt hvis det er større beløp og mange av dem.

Skrevet

Altså omtrent det samme jeg har konkludert med :)

Men da har jeg oversikten på hva jeg må lese gjennom her og rydde i papirer på :)

Takk for hjelpen :)

Skrevet

Det er vel arbeidgiver som skal gi beskjed uansett hvordan han betaler deg ;)

Skrevet

Når du overfører penger fra Paypal-kontoen til din norske bankkonto blir dette meldt til myndighetene.

Hvis du får spørsmål om hvor Paypal-pengene kommer fra, får du et problem hvis du ikke rapporterer de.

Gjest en annen gjest
Skrevet

Dette er et dumt spørsmål, jeg er klar over det ;)

Men hvor rapporteres slikt inn?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...