Gå til innhold

Sjekkliste konfirmasjon


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Er det noen av dere foreldre med alt på stell som har lyst til å notere ned noen stikkord for hva man må forberede før en konfirmasjon?

Vi har vår første konfirmasjon i mai. Har bestilt mat, invitert folk og har skaffet lokale. På grunn av vansker med et barn med spesielle behov  er jeg helt på felgen nå, det går på konsentrasjon og hukommelsen løs, og min vanlige hjernekapasitet til planlegging er helt borte, nå prøver vi bare å komme oss igjennom hverdagen. Føler meg rett og slett ikke klar for å være vertskap for så mange folk... Men fake it till you make it, er det noe som heter :) Hvordan få en vellykket konfirmasjon og overleve dagen i tillegg?

Anonymkode: 66a42...e74

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Har hele familien klær og sko klart til den store dagen?

Har dere fått gjester til å hjelpe med kakebaking?

Hvis dere har mange gjester, har dere noen som kan hjelpe som kjøkkenhjelp? (Her er naboer og sånt gull verdt)

Skal dere ha bordkort og sånt bør dere prøve å planlegge hvem skal sitte hvor

Anonymkode: d2a07...3aa

  • Liker 1
Skrevet

Det kommer jo litt an på hba som er inkludert i lokalet. Servitører? Oppdekking? Oppvask? Kaffe og tekoking? Drikkevarer?

Skrive tale.

Hvor skal gavebordet og kakebordet stå. Har dere nok kakespader. 

Bordpynt, blomster/stearinlys, servietter med farge?

Klær og sko til alle, sjekk over bunadsølvet. Gå inn skoene hvis de er nye.

Frisør til alle en stund før?

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Noen til å hjelpe med gavebord. Bok til å notere gaver i. 

Anonymkode: a1911...740

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Supert, noterer flittig her. Kakespader, for eksempel, og generelt det med kaker... Lett å glemme.

TS

Anonymkode: 66a42...e74

AnonymBruker
Skrevet

Vil også anbefale å handle inn mest mulig av det dere trenger nå. Hvis dere skal kjøpe brus så kjøp inn og ha stående et sted, en ting mindre å huske på. Det samme med sko og klær, gjør klart mest mulig med en gang. 
 

Lurt å ha med noe å ha matrester i også, spesielt hvis man skal sende noe med gjester. Kan være lurt å pakke feks isbokser, brødposer, kakspader og alle sånne småting nå. 

Anonymkode: d2a07...3aa

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

-Bestille frisørtimer

-Fotografering

-Blomster/borddekorasjoner

Anonymkode: 2e8a8...ac2

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Tale til konfirmanten. 
Fremkalle bilder av konfirmanten fra hun var liten? Mange pynter bord eller lokalet med dette. 

Anonymkode: f72ba...ae1

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Vi har hatt en bildepresentasjon av konfirmanten som har stått og rullet og gått. (På storskjerm/lerrett). Det har vært artig. Da er lokalet liksom litt "personlig pyntet" på en superenkel måte. Velg 20 bilder fra hele livet og la de stå 40 sekunder før de bytter.

Det kan ordnes allerede i dag. (Evt så kan det være en fin bakrunn for en tale. Hvis du ikke vet hva du skal snakke om, vis bilder fra baby, dåp, første jul, hobby, venner, familie)

Evt tale kan også skrives i dag. Den trenger ikke skrives natten før, selv om det ofte skjer 😉

 

Jeg glemmer alltid kaffefløte.

 

Pynt på bord? Blomster?

Pynt på utsiden av lokalet? Kjøp noen sommerblomster og sett på trappa. Noen du kan bruke på verandaen hjemme etterpå. Evt stikk et flagg oppi.

 

 

Anonymkode: 3984f...c61

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Takk for flere supre tips! Kakebokser til rester, notert!

JA, frisørtime! Det vil nok konfirmanten ha! Bestiller med en gang for å være sikker :)

Flagg er bra, det hadde jeg ikke tenkt på 😮 Det er jo en stor dag, blir straks mer høytidelig med flagg.

Det er vårt barn med spesielle behov som skal konfirmeres, så det er litt usikkert hvordan dagen blir, men det skal ikke stå på innsatsen fra vår side i alle fall...

 

Anonymkode: 66a42...e74

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...