Gå til innhold

Nettbutikk som selger falske «designmøbler»


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Fant siden ekshome.no, og synes de har noen fine ting der.

Det jeg reagerer på er imidlertid at det ser ut til å være masse «falske» designmøbler der? Eller er jeg på bærtur?

De har lenestoler som både «egget», «flaggermusen» og «barcelona» til rundt 15.000 kr og designerne Ludwig Mies van der Rohe og Arne Jacobsen nevnes med navn. Originale koster vel fra rundt 100.000?

Er det ekte? Er det lovig?

Anonymkode: dd3e3...065

  • Liker 1
Skrevet (endret)

Ja, jeg så den siden, også. Jeg bare lurer på om du får det som du bestiller. Litt rart at du ikke kan finne anmeldelser på den siden.

Jeg prøver å finne ut mer info, men det er ganske vanskelig. 

Hvis noen bestilte noe fra den nettbutikken, jeg håper at han/hun kan skrive her fikk han/hun vaere som han/hun har bestilt. 

 

Også, de samarbeider med Klarna og det er noe positiv, du kan betale varer når du får varer levert, det ser ut sånn.

Endret av auroraaurora
  • Liker 1
  • 1 år senere...
Skrevet

Bumper denne!

Noen flere svar?

AnonymBruker
Skrevet

Er det ikke slik at etter 50 år (kanskje 100?), så har ikke lenger designerne rettighetene til designet og at man da står fritt til å kopiere? 
Det er i hvert fall en tidsfrist.

Anonymkode: ec87a...332

AnonymBruker
Skrevet

Meg igjen:

Jeg måtte slå det opp og man kan fornye designbeskyttelsen sin opptil 25 år. 

Anonymkode: ec87a...332

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...