Gå til innhold

Jeg blir så stille hvis jeg ikke er med folk jeg kjenner godt


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg blir veldig stille og tilbaketrukket hvis jeg er i større grupper med folk jeg ikke kjenner godt. Jeg synes det er så kjipt for jeg har ofte ting jeg kan/har lyst til å si, men så tør jeg ikke å ta ordet, eller jeg prøver å si noe men stemmen min blir så svak og lav at ingen hører det. Alltid vært sånn. Hvis jeg er med noen på tomannshånd snakker jeg derimot hele tiden. 
 

Er det flere som har slitt med dette og kommet seg ut av det? Mange har et bilde av meg som veldig reservert, men jeg er jo ikke sånn i hele tatt når jeg er med folk jeg kjenner godt.

Anonymkode: 7ebb5...fc1

  • Hjerte 1
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Du er jo reservert frem til du er trygg, det er ikke noe galt i det. Hvis det er plagsomt kan du jo øve deg litt. Det kan være fint å begynne med å gi komplement. Prøv å si en positiv ting feks at du liker genseren til Kari, du kledde fargen eller skryt av ett bilde på veggen etc.

Anonymkode: 1a139...568

Skrevet

Det er jo ikke uvanlig det... ikke noe rart eller galt med det. 

AnonymBruker
Skrevet
Fjugur skrev (3 minutter siden):

Det er jo ikke uvanlig det... ikke noe rart eller galt med det. 

Jeg føler det får en del negative konsekvenser. For eksempel på jobb, at jeg ikke tar ordet i møter og deler det jeg har av kunnskap tror jeg gjør at folk undervurderer meg.

Anonymkode: 7ebb5...fc1

  • Hjerte 1
Skrevet

Samme her,  og jeg er introvert. 

AnonymBruker
Skrevet

Jeg var også stille på jobben i møter i begynnelsen. Etter hvert som jeg ble tryggere turte jeg å si litt. Jeg bestemte meg for å utfordre meg selv og spurte om jeg kunne få holde foredrag. Gjett om jeg var nervøs første gangen. Etter å ha holdt noen foredrag har alt blitt bedre. Stoler mer på meg selv og min egen stemme. Kan denne strategien være noe for deg? 
 

PS! Jeg blir fremdeles noe stille i sosiale settinger med mange ukjente folk, men det går fint. Jeg tør å by mer på meg selv enn før. 

Anonymkode: 8e9b9...f54

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...