Gå til innhold

Gnagsår av billige gummistøvler?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker

Hei, er det noen som har prøvd billige gummistøvler til barna? 

Type lindex, KappAhl, skopunkten eller lignende i forhold til eks Viking?

Regner med de har mindre støtte, kanskje er tyngre eller dårlig utformet så de oftere gir gnagsår? 

Anonymkode: 7635e...e6c

Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/1756702-gnags%C3%A5r-av-billige-gummist%C3%B8vler/
Del på andre sider

Fortsetter under...

AnonymBruker
solsolsol skrev (48 minutter siden):

Vi har hatt ulike. Ikke gnagsår med noen. Vi kjøpte på europris i fjor, det er første gang ungene har kommentert at støvlene har vært gode å gå med. 

Er det disse?

https://www.europris.no/p-gummistovler-str-24-marine-198432

Anonymkode: 7635e...e6c

Annonse

AnonymBruker
AnonymBruker skrev (59 minutter siden):

Jeg får selv gnagsår bare jeg ser på en støvel, uavhengig av pris. Foten min er utformet slik at jeg lett får gnagsår dessverre. 

 

Anonymkode: 87d1f...146

Da er vi to. Kjenner det begynner å gjøre vondt bare jeg tenker på det.

Anonymkode: 660c5...5c9

AnonymBruker
AnonymBruker skrev (18 minutter siden):

Gnagsår har mer med passformen å gjøre enn kostnaden. 

Anonymkode: ce9a5...14c

Skjønner, men har uansett opplevd at noe av det billige har veldig bløt passform med lite støtte så man bruker mye energi på å holde støvelen på foten, eller at gummien er mye stivere og gnager på leggen etc.

Anonymkode: 7635e...e6c

AnonymBruker
AnonymBruker skrev (7 minutter siden):

Skjønner, men har uansett opplevd at noe av det billige har veldig bløt passform med lite støtte så man bruker mye energi på å holde støvelen på foten, eller at gummien er mye stivere og gnager på leggen etc.

Anonymkode: 7635e...e6c

Evt at de er mye tyngre.

Anonymkode: 7635e...e6c

AnonymBruker

Nesten det viktigste når man bruker gummistøvler, er å ha gode ullsokker som sitter godt på foten. Da går det stort sett bra, etter min erfaring. Bommullssokker i støvler er å be om trøbbel.

Anonymkode: b2d43...f25

  • Nyttig 1
AnonymBruker

Så lenge jeg har lange sokker på (altså ikke ankelsokker), får jeg ikke gnagsår. Men bruker jeg korte sokker, får jeg gnagsår uansett pris. Fordelen med støvler med kvalitet, er at de gjerne er lettere og mer bevegelige enn støvler av dårligere kvalitet. Dermed blir de også enklere å bevege seg i. Men har heller aldri opplevd at barnet mitt fikk gnagsår av støvler da hun gikk i det. Brukte Dock boot som støvel på høst og vinter, og vanlig støvel (typ tretorn) på sommeren. 

 

Anonymkode: 37d7b...d1f

AnonymBruker

Har pris noe å si om en får gnagsår..? Får nemlig alltid, uten unntak, gnagsår av Eccosko. Har gitt opp det merket.. Joggesko kjøpt på Sport Outlet til 250 kr derimot får jeg ingen plager av🤔

Anonymkode: 4cd5f...ba3

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...