Gjest Gjest Skrevet 2. februar 2006 #1 Skrevet 2. februar 2006 Jeg er ei jente på 22. 165 cm høy og veier 51 kg. Dvs. at jeg går under katogorien slank. Jeg er stort sett fornøyd med kroppen min, og trener et par dager i uken. Både kondisjon og styrke. Har fått en mye mer definert kropp etter at jeg begynte å trene, og det er jeg glad for. Problemet er at fettet på magen ser ut til å ha stålsatt seg totalt. Har ikke lyst å å gå ned flere kilo, for jeg føler meg ganske slank, men dessverre går det ikke an å punktforbrenne. Når jeg ser meg selv i speilet ser jeg slank og fin ut, men magen ser nesten gravid ut. Synes det er fryktelig synd, for jeg kommer feks. ikke opp i bukser som ellers passer til kroppen min (lårene feks.). Kan lete meg i hjel for å finne klær som passer. Nå har jeg vurdert fettsuging, for det er kanskje genetisk anlagt at jeg ikke kan få en slank mage, hvor musklene jeg har jobbet lenge med å få aldri dukker opp? Vet ikke helt hvor jeg vil med dette innlegget, men tar gjerne i mot noen råd eller tips om det finnes.
Gjest Hel Skrevet 2. februar 2006 #2 Skrevet 2. februar 2006 Kanskje du bare er oppblåst? Og det ikke er fett mener jeg..
Gjest Gjest Skrevet 2. februar 2006 #3 Skrevet 2. februar 2006 Ja, jeg har hatt en litt urolig mage de siste månedene. Hmm..... Men det ser ut som fet, da. :klø:
Gjest Gjest Skrevet 2. februar 2006 #4 Skrevet 2. februar 2006 dersom det er en urolig mage du har, så hadde det vel bare vært i perioder at det hadde sett ut som om du har en stor mage? bare noen tanker...
momo Skrevet 3. februar 2006 #5 Skrevet 3. februar 2006 Hvis man har matallergier for noe man spiser ofte så kan man få relativt stor mage. Har en søster og mor som har søliaki og det tok mange år før de fant det ut og begge de har stor mage. Den er relativ hard. Jeg og har matallergi, og når jeg spiser mat jeg ikke tåler ser jeg gravid ut, magen blåser seg skikkelig opp. Men du kjenner vel om det bare er mykt fett på magen eller om den er hard og oppblåst. Ellers har vi jo alle forskjellig kroppsform og, jeg har en veninne som ser gravid ut samme hvor tynn hun er ellers, hun har alltid vært sånn. Og hun har prøvd og slanke seg, men tilslutt blir hun jo stygt tynn ellers så hun må slutte og hun har da fortsatt den gravid magen. De andre kvinnene i familien hennes har sånn mage og, så det er nok arvelig belastet. Og da tror jeg fettsuging er det som vil hjelpe.
hecuba Skrevet 3. februar 2006 #6 Skrevet 3. februar 2006 Det plagsomme "magefettet" har jeg selv. Det har antageligvis noe med stress/livsstil/gener å gøre, og ettersom det ikke er mulig å punktslanke seg, er det ikke bare bare å få bort. Selv vurderer eg fettfjerning med ultralyd eller noen annen form for figurforming. Vurderer altså.. vil ikke bruke penger dersom jeg ikke har tro på det. Du kan jo prøve en slags renekur for å se om det er fett eller oppblåsthet. Stress kan også blåse opp magen.. (vet av erfaring)
Gjest Malina Skrevet 3. februar 2006 #7 Skrevet 3. februar 2006 Karbohydratrik mat legger seg fort på magen! Spis litt mindre karbs- og av den "sunne" sorten(dvs lav GI) en periode og se om det hjelper! Hvor mange cm har du på det tykkeste da?? Det kan være det bare er du som føler det er mye. Med den vekten du har så skal resten av kroppen være veldig liten isåfall hvis magen er STOR!
Gjest Gjesta Skrevet 3. februar 2006 #8 Skrevet 3. februar 2006 Oj, kjente meg igjen her ja. Er ca like "stor" som trådstarter, 167 høy, 54 kg, og ser slank ut, men den magen irriterer meg noe helt grenseløst
hecuba Skrevet 3. februar 2006 #9 Skrevet 3. februar 2006 Jeg og. Var en periode jeg trente fire dager i uka, spesielt med fokus på fettforbrenning og mage. Veide vel 53-54 er 169 og magemålet var lite, men fettet ble aldri borte, fikk bare en mindre kroppsstørrelse. Men dette med oppblåst mage/for mye vann i kroppen osv er sant. Man kan ikke stole på midemål når man er oppblåst av forskellige grunner. Var en periode med stress jeg måtte passe på hva jeg spiste for å ikke få på 5-10 cm rundt navlen..
Gjest Gjest Skrevet 3. februar 2006 #10 Skrevet 3. februar 2006 Kanskje du bare er oppblåst? Og det ikke er fett mener jeg.. ← Man merker da forskjell på fett og oppblåst mage? Magen min går ut og inn alt etter hva jeg spiser, hvor jeg er i syklusen og andre ting som kan spille inn. Men fettputen er der uansett. Som noen har kommentert, raske karbohydrater slik som sukker, trigger insulinen og det gjør at du kan få mer fett på magen. Følgende sitat er fra en kostholdsrådgiver som heter Hallstensen: Når fettet legger seg på magen, kan det tyde på at kroppen utskiller for mye insulin. Insulin er et fettinnlagrende hormon, og spesielt har fettet da lett for å legge seg på magen.
Gjest Hel Skrevet 3. februar 2006 #11 Skrevet 3. februar 2006 Man merker da forskjell på fett og oppblåst mage? Magen min går ut og inn alt etter hva jeg spiser, hvor jeg er i syklusen og andre ting som kan spille inn. Men fettputen er der uansett. ← Det var bare et forslag.
Agurk Skrevet 9. februar 2006 #12 Skrevet 9. februar 2006 Karbohydratrik mat legger seg fort på magen! Spis litt mindre karbs- og av den "sunne" sorten(dvs lav GI) en periode og se om det hjelper! Hvor mange cm har du på det tykkeste da?? Det kan være det bare er du som føler det er mye. Med den vekten du har så skal resten av kroppen være veldig liten isåfall hvis magen er STOR! ← Signerer denne. Var på en kostholdklinikk på mandag, og damen som var der sa nettopp dette. Fettet på magen kommer av for mye karbo og for lite protein. Vi spiser ALT for lite proteiner.
Gjest Gjest Skrevet 9. februar 2006 #13 Skrevet 9. februar 2006 Så dere Oprah i dag? Hun snakket om hjerte- og karsykdommer blant kvinner, og helt mot slutten holdt legen opp et slags "teppe" av fett: magefett. Kvalmt. Legen nevnte da at det er magefettet som er spesielt farlig. Du kan være brei over rumpa uten å være i faresonen, men har du magefett bør du være på vakt. Han sa også at en enkel måte å sjekke om du er i faresonen er å måle deg rundt magen. Er du mer enn 90-95 cm, er du i faresonen (litt mer for menn).
Gjest Gjest Skrevet 10. februar 2006 #14 Skrevet 10. februar 2006 Ja, den magen er et stoooooort (bokstavelig talt) problem.. Ser helt ok ut så lenge jeg står, men med engang jeg setter meg så tyter det ut. Synes ikke det er noe som fungerer heller!! Da tenker jeg på både trening (styrke og kondisjon), samt sunt kosthold. Å redusere matinntaket gjør jo bare at den eser ut enda mer når man begynner å spise igjen.. Fortvilende....
mito Skrevet 10. februar 2006 #15 Skrevet 10. februar 2006 Fettet på magen kommer av for mye karbo og for lite protein. ← Tull. Jeg blir frustret over all denne desinformasjonen, og ofte fra kilder som tar seg betalt for å lyve godtroende huden full av myter og overtro.
Agurk Skrevet 10. februar 2006 #16 Skrevet 10. februar 2006 Tull. Jeg blir frustret over all denne desinformasjonen, og ofte fra kilder som tar seg betalt for å lyve godtroende huden full av myter og overtro. ← Og hvorfor er dette tull?
Gjest gjest1 Skrevet 10. februar 2006 #17 Skrevet 10. februar 2006 Ser helt ok ut så lenge jeg står, men med engang jeg setter meg så tyter det ut. ← Sånn trodde jeg alle mager oppførte seg, selv om man er slank
Tusseline Skrevet 10. februar 2006 #18 Skrevet 10. februar 2006 Og hvorfor er dette tull? ← Lurer jeg også på.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå