Gå til innhold

Jeg bor i ett høl.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Bor i en blokk som er helt sinnsyk lytt. Hver dag hører jeg tissing. Når nabo under å over står opp. Tramping. Gamle avløpsrør som bråker som ett vondt år. Gammel møkka blokk hvor vedlikehold ikke har blitt prioritert. Her bor det folk som har bodd i blokka hele livet.
For meg er det ett mareritt. Å jeg sjal aldri noen sinne bo i blokk igjen.

Hva slags folk orker å bo på denne måten år etter år? Midt i med naboer over å under???? 
 

Anonymkode: f0ab1...122

  • Liker 2
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Oslo?

Anonymkode: 86b59...321

Skrevet
AnonymBruker skrev (1 minutt siden):

Oslo?

Anonymkode: 86b59...321

Nei ikke Oslo Drammen 

Anonymkode: f0ab1...122

Skrevet

Det er vel ingen som tvinger deg til å bo der? 

Anonymkode: c85b6...ea9

  • Liker 4
Skrevet

Hadde jeg aldri orket. Hva med å flytte? Normalt sett er blokk veldig lydisolert. Må være noe veldig gammelt bygg dette...

Anonymkode: ffc5f...456

  • Liker 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (2 minutter siden):

Det er vel ingen som tvinger deg til å bo der? 

Anonymkode: c85b6...ea9

Jeg undres over hva slags folk som kan trives med å bo på ett sånt sted som dette? Høre hva andre folk gjør hver eneste dag. Ganske håpløst. Det er så lytt her. Jeg hører alt fra naboen over.Ja under også.Det er flere grunner som er årsaken til at jeg fortsatt bor her. Hadde jeg  bare hatt meg  selv å tenke på så hadde jeg flyttet på dagen.

 

Anonymkode: f0ab1...122

  • Liker 1
Skrevet

Det er ikke alle blokkbygninger som er like lytt. Kommer mye an på konstruksjonsmetode, årstall og hvilken tilstand bygget er i. 

  • Liker 1
Skrevet

Huff, jeg føler sånn med deg TS! Men leier eller eier du? Kan du eventuelt flytte til en annen leilighet i samme område? Det er virkelig ikke alle blokker som er så lytte!

Anonymkode: 24d4d...3f6

Skrevet

Man holder ut når man ikke har annet alternativ, eller så bryr man seg ikke om litt lyd, eller så veier fordeler opp. Idk. Jeg har bodd i lytt blokk i 10 år, fordi beliggenheten er topp og passer livet mitt og fordi det er det rimeligste på markedet her og penger er litt viktigere da jeg betaler på gjeld så jeg etterhvert kan kjøpe. Kan stå ut med nabo som trekker ned i do de ganger jeg får det med meg. 

Anonymkode: 3e894...c35

Skrevet
AnonymBruker skrev (9 timer siden):

Må være noe veldig gammelt bygg dette...

Jeg bor i blokk fra 50-tallet. Hører aldri hva naboen gjør på badet. Kan høre om det er høy musikk eller fest.

Anonymkode: 82c22...9f9

  • Liker 1
Skrevet

Drammen har vel 30 % ikke-vestlige innvandrere...

Anonymkode: 55cef...2b0

Skrevet
AnonymBruker skrev (12 minutter siden):

Jeg bor i blokk fra 50-tallet. Hører aldri hva naboen gjør på badet. Kan høre om det er høy musikk eller fest.

Anonymkode: 82c22...9f9

Samme her. Kan høre litt nysing og prating i tillegg, men det går bra. Trygt og godt å bo her, Oslo.

Anonymkode: 0d8c7...741

  • Liker 1
  • Hjerte 1
Skrevet

Vet hvordan du har det ts. Er lydt her jeg bor og (blokk i Oslo fra 1962), men ikke så mye fra de over. Mer fra de ved siden av. Jeg hører til og med når de dekker på bordet på ettermiddagen, så lydt er det 😮 

Min løsning er å etterisolere veggen. Har du sjekket om dette er mulig? Isolere tak/vegger. Vil koste litt dersom du skal ta hele leiligheten. Men kan du ta de rommene som plager deg mest først? F.eks soverom og stue? 

Anonymkode: 8606b...485

Skrevet

Jaja, det er godt du ikke bor i to da.

  • Liker 1
Skrevet

Bodde i gammel firemannsbolig. Det var god plass, stor egen hageflekk, stor terrasse, tre store boder pluss mange fellesboder, sykkelbod, vaskerom, lave fellesutgifter, ryddig og ordentlig. Men jeg hørte alt fra naboen over. Det var to soverom, hvor jeg kunne velge det hvor jeg hørte enten alt fra soverommet eller alt fra badet. Valgte badet, og fikk i tillegg alle som kom og gikk i den felles gangen.  Så sov dårlig i alle årene jeg bodde der. Og det kom til et punkt hvor jeg ble så vanvittig lei av do lyder at jeg tenkte; aldri mer, og flyttet.  betaler nå nesten dobbelt så mye for samme str bolig med færre boder. Savner vaskerommet og det store tørkeloftet, hagen og de hyggelige naboene(de ved siden av, ikke de over..) 

Anonymkode: bb1fa...ea2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...