Gå til innhold

Hvor lenge kan et meglerkontor sitte på en eiendom uten å få solgt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Og hva skjer hvis de gir opp og bryter kontrakten fordi boligen er ‘uselgelig?’

Anonymkode: d5401...7fb

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Alt «grunnarbeidet» er jo gjort, eneste kostnader som løper er eventuelt å betale for ny periode på Finn, og det kan de fakturere kunden, så vil tro de kan sitte på en eiendom i uoverskuelig fremtid… ? 
Med mindre det står noe om det i kontrakten med selger, skjer det vel ingenting….

Endret av Fjugur
  • Liker 1
Skrevet

Det finnes ikke "uselgelige" boliger... men det finnes mange feilprisede boliger...

Meglere kan ha boligen i sin portefølje i evigheter, med mindre kontrakten sier noe annet. Hva som skjer om megler bryter kontrakten skal stå i kontrakten.

Anonymkode: 8591e...ddc

  • Liker 2
Skrevet

Meglere "sitter "Ikke på boliger. Der er jo selger som eier boligen. Så lenge megleren er innleid og alt forarbeid er gjort så er det vel ikke så fryktelig mye mer jobb enn å ta en visning og evt budrunde. 

Anonymkode: 5542d...59a

  • Liker 3
Skrevet

Jobber selv som megler til inntil nylig. I våre oppdragsavtaler, så stod det at begge parter kan si opp avtalen. Meglerfirmaet sier imidlertid sjeldent opp avtalen med mindre en møter selgeren fra helvete. Boligen kan da i teorien ligge for salg i årevis. Megleren vil da undervis i løpet foreslå tiltak som å justere pris, ekstra markedsføring, ny visning mm. 
 

Ønsker ikke selger noe av det ovennevnte så blir det jo fort til et av mange oppdrag i «skuffa» som da krever minimalt med arbeid for megleren. Det kommer i de fleste tilfeller tidsvis henvendelser og de fleste objekt blir solgt til slutt… 😊

Anonymkode: fc2d6...029

  • Liker 1
Skrevet

Huset vi har bodd i siden hadde ligget ute i over et år da vi kjøpte det i 2009. Vi fikk det for 25% under prisantydning (20 % under takst). Eier og megler måtte til slutt innse at huset var feilpriset.

Så hus kan ligge lenge ute dersom selger ikke vil innse at de krever en fantasipris.

Anonymkode: ddd66...ee2

Skrevet

Fikk du ikke svarene du ønsket i forrige tråd?

Anonymkode: 97e45...5f7

Skrevet

Det står jo gjerne i avtalen du har med megler, dere skriver en kontrakt når dere inngår den.

Det meglerfirmaet jeg hadde sist, hadde en eller annen form for salgsgaranti som jeg ikke husker hva gikk ut på, kanskje jeg slapp å betale om den ikke ble solgt eller noe.

Men den garantien skrøt de av, så den er nok ikke det samme hos alle her. Antar at meglere vil unngå å brenne inne med et objekt bare fordi selger nekter å selge for markedspris og skal ha for mye, de vil jo unngå den situasjonen også.

Les det du signerer på, så får du svaret.

Anonymkode: 0105b...a0f

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...