Gjest Byggern Skrevet 31. januar 2006 #1 Skrevet 31. januar 2006 Vi skal bygge ut altanen og vil ha den minst mulig, men stor nok! Med det mener jeg at vi vil bevare mest mulig at uteplassen under altanen, men samtidig gjøre den stor nok til at det er plass til et hagebord og noen stoler uten at det blir trangt. Skal vi ha grillfest med masse folk bruker vi uteplassen under, så det trenger den ikke duge til. Det jeg lurer på er altså hvor lang den bør være fra husveggen og ut, bredden gir seg selv, den blir ca 6 meter. Noen som har altan som kan fortelle noe om lengde ut fra husvegg og om de er fornøyde?
Marililja Skrevet 31. januar 2006 #2 Skrevet 31. januar 2006 (endret) Det er ikke lov til å bygge en altan mer enn 2,5 meter ut fra huset (har vel noe med materialet du skal bruke å gjøre). Vi skal bygge ut til sommeren, nå har vi bare litt over en meter ut fra huset, og det er for lite. Tror ikke jeg ville bygd under 2 meter hvis dere skal ha litt plass. Endret 31. januar 2006 av Marililja
Gjest Fruktfat Skrevet 1. februar 2006 #3 Skrevet 1. februar 2006 er altan det samme som veranda? eller er altan høyere opp fra bakken? mine foreldres veranda er ca 2,5m dyp, og det er trangt. må flytte unna stolene om noen skal gå forbi (de har tremøbler).
Gjest byggern Skrevet 1. februar 2006 #4 Skrevet 1. februar 2006 Takk for svar. Altanen er ut fra 2. etg og det er terrasse på bakkeplan under. Vi vurderer å bygge maks to meter ut fra veggen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå