Gjest Gjest Skrevet 31. januar 2006 #1 Skrevet 31. januar 2006 Hei Er det noen som har noen anbefalinger hva gjelder steder som tar seg av brude make-up i Oslo ?
Peony Skrevet 31. januar 2006 #2 Skrevet 31. januar 2006 Send en PM til Philippa her på KG - hun tror jeg påtar seg brudesminking - og hun er kjempeflink!
Catzy Skrevet 31. januar 2006 #3 Skrevet 31. januar 2006 Hos Adam & Eva i Nedre Slottsgate har de ei som heter Ida. Hun sminket meg, og jeg var veldig fornøyd. http://infoside.no/adamogeva/ Catzy
LindaL Skrevet 31. januar 2006 #4 Skrevet 31. januar 2006 venninnen min brukte jeanette på parfymelle på tåsen senter,,det ble helt fantastisk,og prisen var veldeig gunstig
Cathie Skrevet 31. januar 2006 #5 Skrevet 31. januar 2006 Jeg må bare anbefale de jeg brukte på min bryllupsdag www.edenbrud.no ligger på Grünerløkka De gav meg den beste starten på denne dagen jeg kunne hatt!! Hun er UTROLIG flink til å sminke, og for meg så var det veldig viktig! Har bilder du kan se hvis du vil... Masse lykke til!
Montezuma Skrevet 31. januar 2006 #6 Skrevet 31. januar 2006 Violetta på Estetique på Glassmagasinet er kjempeflink!
Gjest Nigo-san Skrevet 2. februar 2006 #7 Skrevet 2. februar 2006 Jeg slenger meg på denne tråden, håper trådstarter tilgir Jeg gifter meg om tre uker, skal ha et veldig low key, rock'n'roll-bryllup. gifter meg i dress og med festen i fokus, for å si det sånn. Likevel, jeg vil jo helst være pen når dette skjer Hadde tenkt å ta meg av sminke og hår (skal sette inn en pyntekam kjøpt på brudesalong) selv- men så er det jo det at hvis jeg skal gjøre det selv, blir jeg seende ut omtrent som vanlig... Er "brude-make up" noe veldig spesielt, forbeholdt de som kjører "hvit kjole"-stil? Eller kan jeg si at jeg skal sminke meg, bare penere enn vanlig? Hva med håret, kommer det til å koste 3000 kr for å sette inn en kam? Og hva synes dere- bør jeg få hår og sminke profesjonelt gjort selv om bryllupet er utradisjonelt? Er/var det viktig for dere å se mest mulig striglet ut, eller er det en unødvendig utgiftspost...? Bare lurer....
Gjest Gjest_Pia_* Skrevet 2. februar 2006 #8 Skrevet 2. februar 2006 Jeg er også av dem som ikke ønsker å se så striglet ut - men gjerne pen Noen som har erfaringer med å la en venninne gjøre jobben? Har noen venninner som er kjempeflinke med sminke, tenker det må være veldig hyggelig å få en av dem til å gjøre det Noen som har angret på å bruke sminkør? Noen som har noen de ikke vil anbefale..? hehe.. Dessuten - hvis man bruker sminkør - tar man med egen sminke, eller har de alt der? Litt ekkelt å bruke felles-sminke, eller ..?
Izaria Skrevet 2. februar 2006 #9 Skrevet 2. februar 2006 Send en PM til Philippa her på KG - hun tror jeg påtar seg brudesminking - og hun er kjempeflink! ← Så god du er Peony - som reklamerer for meg. Jeg er utdannet makeup artist og holder til i Oslo. Prisen for brudemakeup pleier å ligge på rundt 1000,- og da er prøvetime og sminke inkludert. Sminken som blir brukt skal ikke være ekkel og skitten, for man skal være nøye med å rense pensler og svamper og bytte ut sminke som er blitt for gammelt. Mange frisører tilbyr sminking også, men jeg vet ikke de forskjellige prisene på slikt..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå