Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er 6+2 uker på vei, og er en av mange som sliter veldig med angst for å miste. Har hatt en tidlig SA (i uke 4) for 2 år siden.

Grunnet min konstante bekymring tok jeg en hCG-blodprøve forrige uke (5+0)  som viste 1500 u/l. Denne uken (8 dager senere) målte den 4300 u/l. Jeg har jo hørt og lest overalt at hCG skal stige stort de første ukene, så dette for meg virket som en lav stigning og slett ikke et godt tegn.. Jeg har ingen smerter eller blødninger ellers, men angsten for å miste blir ikke noe mindre av den grunn. Min lege er konstant opptatt så er ingen info der å hente heller med det første.

Er det noen som har innsikt om en stigning fra 1500 til 4300 på 8 dager kan være normalt, eller om jeg burde forberede meg på det verste?

Tusen takk til alle som vil gi meg noe innsikt! 

Anonymkode: 7914e...934

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hcg skal doble seg annenhver dag fram til 1200, deretter hver 3. dag. Vil derfor tro at din måling er normal ☺️

Anonymkode: bc42d...589

Skrevet

Synes økingen virker fin jeg altså ☺️

Anonymkode: 9e87c...8a9

Skrevet

Jeg synes det virker litt lavt:( søk ”hcg calculator”.. 

 

❤️

IMG_1335.jpeg

Anonymkode: b1a61...714

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...