Gå til innhold

Noen som bor i Fyllingsdalen eller Flaktveit? ( Bergen )


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som bor i Fyllingsdalen eller Flaktveit? 
hvor er det beste stedet for barn å vokse opp? Hvordan er barneskolene? 

Hva gjør at du trives/ikke trives?

setter pris på svar 😄

Anonymkode: 7e5cd...a95

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fyllingsdalen er mer sentralt føler jeg. Du har alt der. Jeg elsker kanadaskogen, noe som er et pluss. Jeg vokste opp i Fyllingsdalen og syntes det var helt nydelig. Den har jo også blitt "pusset opp" de senere år 🥰

Anonymkode: 6e344...9ba

  • Liker 1
Skrevet

Begge steder er gode valg, men Fyllingsdalen er mye kortere til sentrum. Sykkel/tursti igjennom fjellet, bybanen går kontinuerlig så du slipper å bekymre deg for rushtrafikken. Til Flaktveit så er det plutselig en ulykke i en av tunnelene og du bruker 2 timer på å komme deg til/fra sentrum.

Det er også nye kortere å komme seg til de fleste steder fra Fyllingsdalen. Loddefjord, Sotra, Flesland, Fana.

Det er gode bussforbindelser fra Flaktveit og til sentrum, bussene går vel hvert 10/20 minutt alt etter når på døgnet du reiser, men det er tilsvarende fra Fyllingsdalen  også + bybane 

Prisene var ganske ok i Fyllingsdalen, men vil tro de har steget en del nå som bybanen ble ferdigstilt.

Jeg hadde valgt Fyllingsdalen om det stod mellom de to stedene, men om jeg jobbet i Åsane eller i det området så hadde jeg nok valgt ut i fra reisetid til arbeid.

Flaktveit og Loddefjord var tidligere forferdelige steder for barn/unge. Dårlige tilbud og mye kriminalitet. Ryktet henger fortsatt igjen, men det er mange år siden dette ble tatt tak i og utbedret. Så jeg hadde ikke hatt betenkeligheter med hverken Fyllingsdalen eller Flaktveit med tanke på å oppdra barn. 

Noe er det selvsagt fortsatt, og de stedene en leser oftest om i avisene her at ting skjer er rundt Åsane senter, rundt Lagunen (Fana) og litt på Oasen senter som er i Fyllingsdalen. Men dette er på kjøpesentre der ungdom møtes i helgene, og hvor disse tingene oppstår forflytter seg fra år til år. 

  • Liker 1
  • Nyttig 1
Skrevet

Ville valgt Fyllingsdalen av disse. 
Som nevnt over er det svært sårbart om en bil får stans i en av tunnellene til Åsane.

Da er det helt kaos i mange timer.

 

Bybanen til Fyllingsdalen er et kjempepluss.

Bor  selv i Bergen Vest mot Alvøen- og det er veldig fint både for barn og

vokane her. Men jobber i byen og blir sprø av å sitte i kø hver ettermiddag (buss) 

 

Anonymkode: aa7d4...b64

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...