Hildamaria Skrevet 25. desember 2023 #1 Del Skrevet 25. desember 2023 Hei! Vurderer å bestille matkasse fra Adams eller godt levert. For å få litt inspirasjon til nye retter, men mest av alt for å slippe å planlegge og handle middag så ofte. Men er det noen som har sammenlignet prisene med å handle selv? Jeg synes ikke prisene ser så ille ut, det er jo grisedyrt for mat i butikken nå. Noen som vet? 1 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Daisy-love Skrevet 25. desember 2023 #2 Del Skrevet 25. desember 2023 Matkassene er normalt akkurat det du trenger til de måltidene en får i boksen. Om du ikke bruker gulrøtter til annet enn den retten, så unngår du matsvinn med en sånn boks. En må også ta med at det er mye annet du fremdeles må handle. De som har regnet på det som jeg har sett, har kommet frem til at en kan gjøre det billigere med å handle selv, særlig om en utnytter tilbud og fryseren. For inspirasjon og litt lettvint i hverdager er disse kassene gode, så om du har lyst og økonomi til det så er det verdt å prøve. Jeg har hatt matkasse fra Adams en gang. Jeg fikk I gave. Det var god inspirasjon, men dyrt for de tre rettene jeg da fikk. Nå er jeg veldig økonomisk av meg, og utnytter tilbud godt, så det kommer jo an på utgangspunktet også. 1 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #3 Del Skrevet 25. desember 2023 Maten i kassen er ikke så dyr. Jobben de gjør er å porsjonere for deg. Så det du får i matsvinn, kan de fordele i flere matkasser. Så vinneren er egentlig et miljøaspekt for å redusere overforbruk. Jeg prøvde slike kasser. God mat og genialt konsept. Men passet ikke meg. Er så dreven i å lage mat at jeg ble sliten av å følge punktvis oppskrift. Dessuten må middag gå raskt. Jeg er veldig sulten etter jobb. Anonymkode: cf9d4...6c9 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #4 Del Skrevet 25. desember 2023 Spørsmålet er hvordan du lager mat hjemme ellers. Matkassene dekker jo bare noen middager, hva med de andre middagene og eventuelt andre måltider? Hvis du må handle en del til andre måltider, og kaste mye rester fordi du har matkasse, så blir det fort veldig dyrt. Jeg har ingen problemer med å finne inspirasjon til middager og spiser variert. Typen har Hello Fresh kasse. Hello fresh kassene har selvfølgelig mange retter jeg ikke har tenkt på, men siden jeg selv bruker opp restene og i tillegg som oftest har litt forskjellig i kjøleskapet så har jeg mye lavere matkostnader enn han, i tillegg til at jeg alltid har noe jeg kan lage til middag/lunsj uten å måtte løpe på butikken. Jeg testet Adams matkasse for noen år siden, og de hadde mye retter med lite smak, og siden jeg måtte ha flere måltider uansett, så ble det mye dyrere for meg, og jeg hadde mye mer svinn. De fleste kassene har priser på 120-150 kr pr porsjon. Det er ganske sjeldent jeg lager så dyre middager i ukedagene. Anonymkode: 07211...84b Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #5 Del Skrevet 25. desember 2023 Fordel: ikke matsvinn. Mye gode smaker og krydder. Inspirerende. Ulempe: dyrt. Mange av oppskriftene tar rundt en time. Man må huske å avbestille det man ikke vil ha i tide. Matkasser er et abonnement. Dvs du betaler for det du glemmer å avbestille innen fristen siden leveransene går automatisk. Anonymkode: ef05c...4b4 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #6 Del Skrevet 25. desember 2023 Vi bestiller hello fresh, det er dyrere enn å lage tilsvarende selv. Men vi er i butikken bare en eller to dager i uka nå, og vi sparer mye penger på å unngå mange småturer til butikken. Den andre gode tingen er at vi spiser mye mer grønnsaker, vegetarisk og mer fornuftige porsjonsstørrelser. Anonymkode: 7210d...813 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #7 Del Skrevet 25. desember 2023 I kroner og øre: Dyrere såklart sammenlignet med å handle selv i butikk til tilsvarende måltid. Ser bort frå mindre matsvinn, enkel tilbereding, unngå småturer, unngå småhandling og andre salgsargumenter. Om du ukeshandle og bruker ting du har i skapet så kommer du billigere ut. Men selvsagt kan det være andre ting enn pris som er viktigere for andre. Anonymkode: 92927...567 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #8 Del Skrevet 25. desember 2023 AnonymBruker skrev (6 minutter siden): Vi bestiller hello fresh, det er dyrere enn å lage tilsvarende selv. Men vi er i butikken bare en eller to dager i uka nå, og vi sparer mye penger på å unngå mange småturer til butikken. Den andre gode tingen er at vi spiser mye mer grønnsaker, vegetarisk og mer fornuftige porsjonsstørrelser. Anonymkode: 7210d...813 Jeg er i butikken annenhver uke. 😄 Anonymkode: 92927...567 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #9 Del Skrevet 25. desember 2023 Vi har brukt adams i høst,og det vi har lært oss er at vi må bestille fem middager for at det skal være verdt det per porsjon(vi har grandis dag 6 og dag 7 varierer). Rror vi har betalt dullpris for to kasser, man jobber seg inn bonuspoeng og det kommer rabatter titt og ofte. Digg med mindre matsvinn, og jeg slipper å planlegge og lage mat fordi samboeren min finner matglede og mestring ved kassa. Anonymkode: faa07...1dc Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #10 Del Skrevet 25. desember 2023 Hvis du er en person som liker mye variert mat og ikke klarer å finne noe du kan spise omtrent hver dag, så kan helt klart matkasse være noe for deg. Men i mitt tilfelle så er jeg litt kresen og det er mye jeg ikke liker noe særlig godt i disse kassene. Så her blir det å lage omtrent den samme sunne maten hver dag, noe jeg elsker og er mye billigere. Anonymkode: b2123...b36 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #11 Del Skrevet 25. desember 2023 Etter å ha brukt 400+ kroner på en tacomiddag på meny her forleden (ingenting spesielt) er jeg ikke sikker på om matkasse er så dyrt. Hvis det å kjøpe selv skal lønne seg så må man i alle fall følge skikkelig med Anonymkode: 8167a...e74 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Hildamaria Skrevet 25. desember 2023 Forfatter #12 Del Skrevet 25. desember 2023 AnonymBruker skrev (2 timer siden): Etter å ha brukt 400+ kroner på en tacomiddag på meny her forleden (ingenting spesielt) er jeg ikke sikker på om matkasse er så dyrt. Hvis det å kjøpe selv skal lønne seg så må man i alle fall følge skikkelig med Anonymkode: 8167a...e74 Ja, det var mye pga matprisene jeg tenkte at det kanskje ikke var så dyrt likevel med matkasser. Jeg prøver å benytte meg av tilbud og mat med kort holdbarhet etc, men synes det blir svindyrt uansett! Kaster ikke noe mat, bruker alt av rester,så det med matsvinn er ikke et argument for min del. Tusen takk for svar alle dere andre også. Vi er to voksne, to storspiste tenåringer og et skolebarn, men alle er ikke hjemme hele tiden. Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #13 Del Skrevet 25. desember 2023 Da kjøper jeg heller Fjordland enn matkasse og allikevel måtte lage maten! Anonymkode: 67f04...bd8 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 25. desember 2023 #14 Del Skrevet 25. desember 2023 Hvor stort påslaget er, er vel mindre viktig enn om det faktisk hjelper deg i hverdagen. Planlegge måltider, handle mat og lage middag må du uansett, med matkasser blir det bare en ekstra faktor. Ville heller, som forrige taler, vurdert Fjordland eller noe. Så vanskelig er det heller ikke å lage enkle hverdagsmiddager, eller finne nye oppskrifter på nettet. Anonymkode: 41246...19f Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 26. desember 2023 #15 Del Skrevet 26. desember 2023 7 hours ago, AnonymBruker said: Etter å ha brukt 400+ kroner på en tacomiddag på meny her forleden (ingenting spesielt) er jeg ikke sikker på om matkasse er så dyrt. Hvis det å kjøpe selv skal lønne seg så må man i alle fall følge skikkelig med Anonymkode: 8167a...e74 400kr på tacomiddag fra meny? Wow du må ha kjøpt omtrent inn alt til tacoen + i dyreste laget av sort/merke. Jeg bruker 10kr i kjøtt (1/6 av en 600g svinekjøttdeig til 59kr) , 2 kr mais (noen skjeier av en boks til 7kr), 2kr saus (noen skjeier av et glass til 7kroner), 3kr krydder (1pakke), 3kr rømme (ca 0.5dl), 1 eller 2 lefser er ca 2-3 kr (pakke med 8 lefser er rundt 13kr). Totalt ca 22-23 kr totalt for en tacomiddag. Er det rart folk er fattig? De har ikke greie på hva mat er verdt og hvor man kjøper billig. Og når de skal lage seg taco så skal dem ha hele bøtteballetten, fordi dem ikke har prøvd eller hørt om noe annet 🤦♂️ Anonymkode: b2123...b36 1 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Hildamaria Skrevet 26. desember 2023 Forfatter #16 Del Skrevet 26. desember 2023 AnonymBruker skrev (11 timer siden): Da kjøper jeg heller Fjordland enn matkasse og allikevel måtte lage maten! Anonymkode: 67f04...bd8 Ja, du har et poeng der. Har ingen erfaring med fjordland, hvor mye koster det? Er det sunt, og gode råvarer, eller er det på linje med posesuppe? Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Hildamaria Skrevet 26. desember 2023 Forfatter #17 Del Skrevet 26. desember 2023 AnonymBruker skrev (7 timer siden): 400kr på tacomiddag fra meny? Wow du må ha kjøpt omtrent inn alt til tacoen + i dyreste laget av sort/merke. Jeg bruker 10kr i kjøtt (1/6 av en 600g svinekjøttdeig til 59kr) , 2 kr mais (noen skjeier av en boks til 7kr), 2kr saus (noen skjeier av et glass til 7kroner), 3kr krydder (1pakke), 3kr rømme (ca 0.5dl), 1 eller 2 lefser er ca 2-3 kr (pakke med 8 lefser er rundt 13kr). Totalt ca 22-23 kr totalt for en tacomiddag. Er det rart folk er fattig? De har ikke greie på hva mat er verdt og hvor man kjøper billig. Og når de skal lage seg taco så skal dem ha hele bøtteballetten, fordi dem ikke har prøvd eller hørt om noe annet 🤦♂️ Anonymkode: b2123...b36 Mulig du kan få det til litt under 400 kr, men det der er jo én veldig liten porsjon, og ingen grønnsaker, så det er jo ikke sammenlignbart med noe som helst. Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 26. desember 2023 #18 Del Skrevet 26. desember 2023 7 hours ago, AnonymBruker said: 400kr på tacomiddag fra meny? Wow du må ha kjøpt omtrent inn alt til tacoen + i dyreste laget av sort/merke. Jeg bruker 10kr i kjøtt (1/6 av en 600g svinekjøttdeig til 59kr) , 2 kr mais (noen skjeier av en boks til 7kr), 2kr saus (noen skjeier av et glass til 7kroner), 3kr krydder (1pakke), 3kr rømme (ca 0.5dl), 1 eller 2 lefser er ca 2-3 kr (pakke med 8 lefser er rundt 13kr). Totalt ca 22-23 kr totalt for en tacomiddag. Er det rart folk er fattig? De har ikke greie på hva mat er verdt og hvor man kjøper billig. Og når de skal lage seg taco så skal dem ha hele bøtteballetten, fordi dem ikke har prøvd eller hørt om noe annet 🤦♂️ Anonymkode: b2123...b36 Kjøpte inn det meste ja, men ikke ost eller avokado feks. Og first price karbonadedeig og chips. Men vanlig lefse, krydder og salsa ++ Og crispisalat, det er jo dyrere enn salathode feks tror jeg. Skal nevnes at det var til en familie på 4. men uansett, synes det var særs dyrt. Og slikt har det egentlig vært hver gang jeg har sjekket hvor mye middagen på butikken har kostet i det siste. Som nevnt, følger man ikke med blir man flådd… Anonymkode: 8167a...e74 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 26. desember 2023 #19 Del Skrevet 26. desember 2023 Har du storspisere i hus blir matkasser veldig dyrt. Porsjonene er ganske små og er du litt smart med planlegging kan du kjøpe råvarene selv uten å få mye svinn for mindre penger. AnonymBruker skrev (15 timer siden): Etter å ha brukt 400+ kroner på en tacomiddag på meny her forleden (ingenting spesielt) er jeg ikke sikker på om matkasse er så dyrt. Hvis det å kjøpe selv skal lønne seg så må man i alle fall følge skikkelig med Anonymkode: 8167a...e74 Meny er jo det dyreste supermarkedet så her har du skutt deg selv i foten da. Taco får du for langt mindre enn 400kr. Anonymkode: 37465...2a2 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå