Gå til innhold

Valpen har ekstreme mengder avføring


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det virker tidvis som det er mere som kommer ut enn det går inn. Vi ble varmt anbefalt det foret vi bruker av oppdretter, men jeg mistenker at det ikke er så bra. Hva spiser deres hunder? 

Anonymkode: 6bb47...86d

Videoannonse
Annonse
Skrevet
AnonymBruker skrev (2 minutter siden):

Det virker tidvis som det er mere som kommer ut enn det går inn. Vi ble varmt anbefalt det foret vi bruker av oppdretter, men jeg mistenker at det ikke er så bra. Hva spiser deres hunder? 

Anonymkode: 6bb47...86d

Min spiser Mush (råfor) og har lite avføring. Som man sier - shit in, shit out. Dårlige tørrfor spesielt blir det veldig mye avføring av, fordi det er minimalt som faktisk tas opp i kroppen.

Anonymkode: 99310...59c

  • Liker 1
  • Nyttig 2
Skrevet

Mye ut er et tegn på at det er mye som ikke tas opp i kroppen, høres ikke ut som riktig for for din hund. Mine spiser også rått, vom og hundemat, og det er lite avføring. Vant noe tørrfôr fra fish4dogs i høst og prøvde det sammen med vommen, da ble det plutselig dobbel mengde avføring. 

  • Liker 1
Skrevet

Tørrfôr gir som oftest mye avføring fordi mye av det bli ikke tatt opp av kroppen. 

Mine spiser Norwegian polar (kokt kjøtt), og de har avføring én gang om dagen. På tørrfôr bæsjer de minst tre ganger om dagen. 

Anonymkode: a921a...d8c

Skrevet

Råforer med VOM, min mellomstore hund bæsjer en mengde som kunne samsvart med miniatyrrases bæsj. Jeg gir noen never tørrfôr iblant for å forebygge hard mage, og da kommer det mye mer ut (selv om det skal være et nokså bra merke med høyt andel kjøtt). Litt korn/ris/potet er jo greit nok for fordøyelsen, men syns at tørrfôr har for mye av sånt fyll, så da kommer mesteparten rett ut.

Anonymkode: 0e2e9...7f9

Gjest jegerrinne
Skrevet

Her får hundene blanding av vom, tørrfôr fra v.i.p dogfood   ,og slakteavfall av viltkjøtt vi har kokt

Skrevet

Hva spiser hunden da? 

Anonymkode: 7647b...a65

Skrevet

Vår hund er ett år og har spist Royal Canine fra start. Bæsjer 1-2 ganger per dag. Fast, fin avføring uten særlig lukt. 

Anonymkode: 62283...27f

Skrevet

Hva slags merke gir du hunden da? 

  • Liker 1
Skrevet

Hvor gammel er den? Gir du den mat 4 ganger om dagen? Hva slags merke? Er det mye korn,etter og fyll i maten?

Skrevet

Vom + Tørrfor (Appetitt) norsk for.

Anonymkode: 34b79...03a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...