Gå til innhold

Mye løs hud etter vekttap


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gått ned 50 kilo det siste året. Har tatt det i relativt rolig tempo, tung styrketrening nesten hver dag + minimum 1 mil med tur per uke. Spiser mer mat nå enn før egentlig fordelt over 4 måltider og ikke ett. 
 

Men problemet jeg begynner å se nå er løs hud. Nederst på magen og mellom lårene. Skikkelig ekkelt. Enn så lenge er det bare stygt og ikke plagsomt, men skal jo ned sånn 20 - 30 kilo til. Det verste er at jeg begynner å se tendens til kalkunhals.. altså har nesten sånn rynke på midten av halsen, som en strek. 
 

Alle har liksom sagt hele tiden, du kommer ikke til å få så mye løs hud, du er ung, det trekker seg sammen så lenge man ikke er over 30 (noe i den duren). Og det kunne jo sikkert vært verre, men ser ut som jeg må fjerne hud på spesielt lår etterhvert, det klasker når jeg setter meg ned. 
 

Men ja; mest bekymra for halsen egentlig. Det er ikke akkurat noe man får dekket og det er jo veldig dyrt å fikse. Er folk i 50 årene med penere hals enn meg 😕 

Anonymkode: 82843...8fd

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...