Gå til innhold

Hva gir dere som har barneskolebarn på besøk til mat etter skolen..?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har besøk HELE uken omtrent, gjerne 3 stk. Bor et stykke unna så vanskelig p bare sende hjem for middag..

 

Innenfor å vare servere nudler, så kan de reise hjem og spise middag i 18.00- tiden? Det er da de vanligvis reiser hjem (etter å ha spist ordentlig middag (som koster!) hos oss)

Anonymkode: 08b4a...637

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Middagsbesøk avtales, og vi serverer skikkelig middag. 

Om man ikke vil servere ungene skikkelig mat, hva med å heller avtale besøk etter middagstid? 

Anonymkode: 66e47...d5a

  • Liker 3
Skrevet

Vi har sjelden så mange på besøk, men det går i enkel og ganske billig mat, ofte spaghetti med pølsebiter eller vafler, eller vi steker opp rundstykker og setter frem litt pålegg, og så lager vi ordentlig middag senere på kvelden. 

Anonymkode: 3bf15...a27

Skrevet
Just now, AnonymBruker said:

Vi har sjelden så mange på besøk, men det går i enkel og ganske billig mat, ofte spaghetti med pølsebiter eller vafler, eller vi steker opp rundstykker og setter frem litt pålegg, og så lager vi ordentlig middag senere på kvelden. 

Anonymkode: 3bf15...a27

Ville legge til at dette er når barnet har med venner hjem rett etter skolen og de er sultne - når hun er alene pleier hun å ta en brødskive eller frukt frem til vi lager middag senere på dagen, så de nevnte rettene er "ekstraoppvartning" for gjestene, det er ikke at vi utsetter middagen for å slippe å spandere. 

Anonymkode: 3bf15...a27

Gjest takinova
Skrevet
AnonymBruker skrev (14 minutter siden):

Vi har besøk HELE uken omtrent, gjerne 3 stk. Bor et stykke unna så vanskelig p bare sende hjem for middag..

 

Innenfor å vare servere nudler, så kan de reise hjem og spise middag i 18.00- tiden? Det er da de vanligvis reiser hjem (etter å ha spist ordentlig middag (som koster!) hos oss)

Anonymkode: 08b4a...637

Hvis dere har besøk omtrent hver dag, ville jeg lært opp ungene til å lage seg brødskiver. 

Skrevet

Barna mine finner seg en brødskive og lager til vennene. Eller en yoghurt, banan og lignende. 
 

Er de her når vi spiser middag får oftest vennene også. Lager ekstra tilbehør eller noe.

Skjer dette ofte og det plager deg så hadde jeg ordnet enkel mellommåltid til venner og begynt å spise middag etter at vennen var reist.  

Anonymkode: c7dd0...cb6

Skrevet

Her er tilbudet brødmat, eventuelt toast. Middag spiser vi senere på kvelden når gjestene har dratt hjem. 

Anonymkode: 4987e...f8f

Skrevet

Bare gi dem brødskiver eller frokostblanding eller noe sånt med en gang de kommer. Da klarer de seg fint til middag (hjemme) klokka seks. 

Anonymkode: a617d...fd2

Skrevet

De får brødskive. Hadde ikke servert middag til så mange barn så ofte. Hvorfor kan ikke foreldrene hente dem etter arbeidstid? 

Du er for serviceminded

Anonymkode: f3b36...c24

Skrevet

Brødskiver/toast/knekkebrød er helt innafor, og de kan også godt få beskjed om at de ikke kan ta seks skiver hver.

Vil du servere nudler, så gjør det, men kanskje ikke på daglig basis.

Evt. en "Rett i koppen"-suppe med en brødskive til, men det blir jo også penger etter hvert. Pasta med ketchup kan være en variant.

Du kan også godt velge ikke det dyreste brødet, ha det ferdig oppskåret i fryseren, og gi beskjed om at det er det de skal bruke. Også kan dere ha det mer kostbare brødet innad i familien.

Men jeg ville droppet middagsserveringen, ja. En gang i blant når det er avtalt er så klart noe annet, men ikke sånn på veldig hyppig basis. Så kan dere heller spise middag i ro og fred som kveldsmat når besøket har reist.

  • Liker 1
Skrevet

Har uplanlagte besøk hver dag. Så vi ukeshandler rimelige men gode middager som det er enkelt å øke hvis vi har flere på besøk. 

Er kun i helgene vi sender barn hjem. 

Ellers har vi frokost, lunjs, middag og kveldsmat gjester mandag til fredag. 

Toast, nudler, havregryn, smoothie er en slager her. 

Anonymkode: b6c11...032

Skrevet

Vi spiser middag kl 17, vanligvis pleier ikke barna å spise noe før det. Hvis de er sultne tar de seg en brødskive, og ordner det samme til vennene. 

De fleste drar hjem til middag, andre får middag når vi spiser. Drøyer maten med mer poteter/ris/pasta og grønnsaker om nødvendig. 

Anonymkode: 597db...dfc

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...