Gå til innhold

Mannen min gjør barseltiden til et mareritt


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vår lille gutt var veldig ønsket og min mann og jeg har vært sammen i mange år. Vi er begge godt voksne. 

Min mann har nok alltid vært litt egoistisk og han er vant til at jeg er "sterk" og ordner og fikser. 

Etter baby har min mann fått så mye rart for seg. Her en dag hadde han plutselig tenkt til å tenne seg en joint på balkongen, jeg spurte hva i all verden han holder på med og ble rasende og kastet det i toalettet. Igjen nå i helgen så har han røykt joint på balkongen. Jeg er i sjokk, hvordan kan han gjøre noe sånt når vi har fått barn. Det er pr dags dato et ulovlig rusmiddel og han setter familien sin på spill på den måten. Han har røyket seg en joint i ny og ne i sosiale lag for mange år siden, men jeg skjønner ikke hvorfor det plutselig skal gjøres nå. 

Under graviditeten så hadde jeg ikke så mye sexlyst på slutten og han begynte og se på porno. Så ble det så mye at han kunne bli inne på gjesterommet og holde seg våken en hel natt og dagen etter for å se på porno. Det ble dratt så langt at han til og med har sitti oppe og sett porno og holdt seg våken og dratt på jobb etter han har døgnet. Vi hadde mange krangler om dette og han skulle slutte, men han har fortsatt med dette nå etter vi fikk baby. Dette går utover oss, han holder seg våken, låser seg inne og ser på porno til langt utover lørdagen eller søndagen og hjelper ikke til med baby og finner ikke på noe med oss. Jeg har blitt så rasende og har prøvd og si alt hva jeg føler og tenker, men jeg kommer ingen vei.

Nå er det ikke porno denne helgen, men weed istedenfor. Hva faen skjer?! Jeg forstår jo nå at han må ha noe form for avhengighetspersonlighet. 

Han bagatelliserer alt sammen og mener mine reaksjoner er problemet. Hver gang jeg prøver å ta det opp begynner han å rope og skjelle meg ut. Så jeg får ikke kommet videre fordi jeg ikke ønsker at det skal være roping rundt babyen vår. Jeg vet ikke hvordan jeg skal løse det her. Jeg sa at jeg ville reise til foreldrene mine, men da gråt han og ikke ville at jeg skulle dra med babyen nå. Nå angrer jeg for at jeg ikke dro. Jeg synes det er helt forjævlig at jeg må deale med dette i min barseltid når jeg i tillegg er ekstra sårbar og jeg blir så redd og bekymret. 

 

Anonymkode: 2f393...ba8

  • Hjerte 16
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke vil han dra til min familie og feire jul heller, han bryr seg ikke om at det er hans sønns første jul. .

Anonymkode: 2f393...ba8

  • Liker 1
  • Hjerte 1
Skrevet

Fyfader for et rasshøl du er med…. At du klarer å bli i det forholdet der. Ja du er i barsel, men få med deg venner/familie til å hjelpe deg ut fra der (eller kadtr han ut). 

Anonymkode: b154b...523

  • Liker 20
  • Nyttig 2
Skrevet
AnonymBruker skrev (Akkurat nå):

Fyfader for et rasshøl du er med…. At du klarer å bli i det forholdet der. Ja du er i barsel, men få med deg venner/familie til å hjelpe deg ut fra der (eller kadtr han ut). 

Anonymkode: b154b...523

Kast**

Anonymkode: b154b...523

Skrevet

Sitte oppe og døgne og se på porno? Må jo være kødd

  • Liker 9
  • Nyttig 2
Skrevet

Ring familievernkontoret med en gang! Barnet skal ikke oppleve å vokse opp med rus

Anonymkode: eb75b...2f2

  • Liker 11
  • Nyttig 3
Skrevet

Litt av en type, du valgte ikke fra øverste hylle akkurat.

Anonymkode: 21e31...3bf

  • Liker 3
  • Nyttig 2
Skrevet

Veldig merkelig hvis denne personligheten plutselig viser seg. Har han blitt syk med en psykisk lidelse etter dere fikk barn liksom?

Sett med foten og reis, han må oppsøke lege. Noe er galt.

Anonymkode: b8730...ffc

  • Liker 11
  • Nyttig 2
Skrevet

Familievernkontoret asap.

Anonymkode: dd423...05a

  • Liker 4
  • Nyttig 2
Skrevet

Dra så fort du kan til foreldrene dine. Det er rus og høyt konfliktnivå. Dette er ikke et godt miljø for din baby. Det er ikke barsel-tiden din som ødelegges her. Babyer trenger fred og ro for å utvikle seg og knytte bånd til foreldrene.

Ikke det at jeg mener å diagnostisere, men har han adhd? Ikke helt ukjent dra hva jeg har erfaring med selv

Anonymkode: cb42c...987

  • Liker 8
  • Nyttig 2
Skrevet

Enten må du kaste ham ut, eller så må du ta med deg baby og flytte ut!

  • Liker 9
  • Nyttig 1
Skrevet

Mitt råd er å dra til foreldrene dine for en periode. Så kan han få litt tid for seg selv til å tenke over hva han egentlig ønsker. 
Kan han ha en depresjon? Det kan menn få i forbindelse med å få barn. 

Anonymkode: cb7c1...b27

  • Liker 6
Skrevet

Du kommer til å miste barnet om dette ikke endrer seg. Dra. 

Anonymkode: 749b4...727

  • Liker 8
  • Nyttig 4
Skrevet (endret)

Dere har vært sammen i mange år FØR dere bestemte dere for å få barn sammen og du reagerer først NÅ på at han røyker dop og er egoistisk? 
Har det med dop kommet nå eller har det vært slik hele veien og du har trodd at det skulle endre seg? 
Har dere overhode snakket om hva det å bli foreldre betyr av endringer?

 

Endret av Carrot
  • Liker 1
Skrevet

I alle dager ... Dette går jo ikke.

Dra avgårde, han får grine så mye han vil. Si at han må få orden på prioriteringene sine dersom dere skal fortsette å være en familie. Gi han noen dager og se hvordan det går. 

  • Liker 3
Skrevet

Gå fra han en periode så kan han se hva han har mistet og så får det være opp til deg og se evt angrer fra hans side og om du evt går tilbake mange aner ikke hva de kunne  hatt  før de mister det sitter nok mange bitre enslige fedre der ute 

  • Liker 3
Skrevet
AnonymBruker skrev (5 minutter siden):

Du kommer til å miste barnet om dette ikke endrer seg. Dra. 

Anonymkode: 749b4...727

Enig. Vi kom i fosterhjem. Mamma var rusfri, men pappa var ikke. De mistet oss. Kjære TS, dette høres jo helt krise ut. Jeg forstår at det er vanskelig, men du må gjøre det som er best for barnet og deg. Folk som ruser seg kan ikke bli reddet. De må redde seg selv.

Anonymkode: 4d7dc...915

  • Liker 4
  • Hjerte 1
  • Nyttig 5
Skrevet

Har han vært til legen for utredning av hjernesvulst? Ved store personlighetsendringer kan det være alvorlig. Ingen voksne, normale folk begynner ut av det blå å se porno i 12-20 timer. Det er sinnssykt. Å se på porno og ta en ronk innimellom er greit. Porno i timesvis er koko

Anonymkode: 4002f...9c8

  • Liker 8
Skrevet

Uff...Dette er ikke bra. 

Jeg tror den største tjenesten du kan gjøre er å dra din vei. Han må ta et oppgjør med seg selv og hva han vil. Hvis han vil røyke hasj og se porno, så må han nesten ta det valget. Men da må han gjøre det NÅ, og det skal ikke dukke opp som et problem hver uke. 

Det er veldig mange som kunne reddet mye ved at de satte foten ned tidlig. Du må gjøre det TS. Her må han virkelig komme på banen og vise at han også kan ta tak. 

Han får bare grine. 

Anonymkode: 36dc8...b78

  • Liker 2
Skrevet

Hans maniske pornokikking og nå hans narkotikabruk viser at denne mannen har psykiske problemer han ikke selv greier å forholde seg til!

Hva som er hans problem, om det er noe han har hatt fra før, om det er noe som er trigget av det å få barn, eller om det er noe helt nytt, det er mindre viktig.

Det viktige her er at han innser at han har store problemer og at han må søke hjelp for det før han mister familien. Han bagatelliserer det, så jeg er ikke optimistisk for at han vil oppsøke behandling.

Jeg hadde krevd at han ble med i parterapi så fort som overhodet mulig.

Om han ikke er villig til i det minste å bli med i parterapi, så hadde jeg flyttet ut, for dette er virkelig ikke sunt.

Ta vare på deg selv og barnet, ts ❤️

 

Ps, du kan også snakke med jordmor på helsestasjonen om dette, kanskje han kan bli med dit og at hun kan ta opp ting der.

Anonymkode: b828a...a8a

  • Liker 3
  • Nyttig 2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...