Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg hadde siste mensens første dag 12 januar. Har mellom 24-28 lange perioder.

Igår hadde jeg mye utflod som var veldig kremete.. også var det litt rødlibrunt

Nå idag har jeg vært på do og når jeg tørket meg så fikk jeg en liten klump som jeg kunne dra utover - en skikkelig slimklump.

Er det da siste dag i EL for meg?

Jeg skal til min kjære på fredag - men det er kanskje for sent????

UNNSKYLD KVALME BESKRIVELSER, MEN MÅTTE BARE!!!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Eggløsningsslimet ligner på eggehvite. Lignet det?

Vanligvis helt blankt, men det kan være litt "hvite tråder" i det.

Men om en regner med et standard "gravidometer" hvor du setter første mensdag på 12. januar, og sykluslengde på 26 dager (midt imellom hos deg), så er "normalen" at EL kom den 23-24. januar. Med syklus på 28 dager, så antar mitt "gravidometer" at du får EL den 25.

Men dette er med "standard" 14 dager fra EL til mens.

Det er jo også normalt med kortere tidsrom her (fra 10 dager), så jeg ville absolutt utnyttet sjansen fredag, ja...

Husk at eggløsningen skjer på den siste dagen med eggløsningsslim. Egget kan også befruktes i 24 timer etter eggløsningen.

Du kan med andre ord ikke vite om du har eggløsning i dag, bassert på dagens slim. Du må vente og se om du er "tørr" i morgen, eller om det er slim i morgen også.

(og den beste måten å sjekke dette på er å stikke en finger eller to inn i vagina, og se hva som "blir med ut" igjen)

Lykke til

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...