Gjest Isabellas Skrevet 24. januar 2006 #1 Skrevet 24. januar 2006 Hvilke planter og blomster har dere hjemme hos dere?
Gjest Gjest Skrevet 24. januar 2006 #2 Skrevet 24. januar 2006 Jeg har en stor, hvit orkide som jeg fikk av mamma som ekstragave til bursdagen min, også har jeg en grønn "ting" som jeg ikke aner hva heter - den trenger lite vann
Gjest Isabellas Skrevet 24. januar 2006 #3 Skrevet 24. januar 2006 Er den hvite orkideen lett å holde?
Gjest Gjest Skrevet 24. januar 2006 #4 Skrevet 24. januar 2006 Er den hvite orkideen lett å holde? ← Jeg vet ikke ennå, jeg fikk den for litt over en uke siden Mamma sa "et eggeglass med vann i uken", foreløpig har den ikke fått noe, men den ser ut til å trenge det *løper og vanner*
Skravla Skrevet 24. januar 2006 #5 Skrevet 24. januar 2006 Noen kaktus, noen sukkulenter, et par fredsliljer og tilsvarende. Kjøper gjerne ildtopp når jeg føler for å spe på med farger.
Gjest Gjest Skrevet 24. januar 2006 #6 Skrevet 24. januar 2006 Jeg tror kanskje jeg har en sånn sukkulent-ting...
Arkana Skrevet 24. januar 2006 #7 Skrevet 24. januar 2006 Vi har bare grønne planter, synes det er finere enn blomster. Må innrømme at jeg ikke husker navnet på halvparten av de vi har en gang, men vi har bl.a. en elefantfot, en stor bjørkefiken og en indisk dvergfiken.
lillesky Skrevet 25. januar 2006 #8 Skrevet 25. januar 2006 Masse grønne planter. Mange av de der som lager så mange avlange. Fredslilje, kaktuser, Gardenia, gummiplante + mange andre. Og som regel en bukett eller sesong-blomst. Akkurat nå: hvite roser, Märtha-liljer, Primulaer og Hortensia.
Gjest Gjesta Skrevet 26. januar 2006 #10 Skrevet 26. januar 2006 2 fredsliljer, noen kaktuser og en grønn Aloe-ting. Vet ikke helt hva den heter, husker bare at det sto noe med aloe på prislappen og at safta fra denne er det samme som blir brukt i de aloe vera-greiene. (tullete forklart, men jeg unnskylder meg med at jeg er trøtt )
Gjest Isabellas Skrevet 26. januar 2006 #11 Skrevet 26. januar 2006 Aloe Vera-plante, kjempebra til huden!
Gjest GreenSky Skrevet 26. januar 2006 #12 Skrevet 26. januar 2006 (endret) Aloe Vera-plante, kjempebra til huden! ← Klarte å drepe aloe vera-plantene mine jeg. Ellers har jeg: - to pengeplanter (som klarer seg utmerket) en stor palme (som den siste måneden har begynt å dø sakte, skjønner ikke hvorfor, stakkars "Oluf Palme" ) og to kunstige, som ser helt ekte ut (som også klarer seg utmerket ) Endret 26. januar 2006 av GrønnSky
Gjest vimse Skrevet 26. januar 2006 #13 Skrevet 26. januar 2006 ..."Oluf Palme"... ← Jeg har eføyer i forskjellige varianter, kaktuser(egenproduserte til og med), azalea, tre grønne som jeg ikke kan navnet på, og en 3 år gammel porselensblomst som nå blomstrer med de skjønneste rosa blomstene<--stoltheten
Gjest GreenSky Skrevet 26. januar 2006 #14 Skrevet 26. januar 2006 Hvordan "lager" en egenproduserte kaktuser?
Gjest vimse Skrevet 26. januar 2006 #15 Skrevet 26. januar 2006 Vi kjøpte frø på plantasjen, tja, fire fem år siden... De er 6-7cm høye nå.........
Gjest gjesta Skrevet 26. januar 2006 #17 Skrevet 26. januar 2006 Jeg har en hvit orkidé som jeg fikk av kjæresten min i november, den lever utrolig nok enda, men det er fordi det er han som steller den Hadde jeg skulle tatt vare på den alene, så hadde den ikke eksistert ut 2005 engang
Gjest Catwoman Skrevet 26. januar 2006 #18 Skrevet 26. januar 2006 En grønn plante. Vet ikke hva slags type. Den står på gulvet, regner med den kommer til å vokse seg stor etter hvert, og en aloe vera plante. Og så har jeg tre julestjerne som har stått siden før jul. Er litt lei av de nå, men de vil jo søren ikke dø. Og jeg som vanligvis klarer å ta livet av det meste av planter. Har sluttet helt å gi de vann, og de lever i best velgående.... kanskje jeg skal prøve å drukne de i stedet...? hmm..
Lealaus Skrevet 26. januar 2006 #19 Skrevet 26. januar 2006 - 3 små kaktuser. - 1 frier, eller hva det var a mor kalte den. Lang tin som vokser som et lite h., ser ut som om noen har malt sølvstriper på bladene. - Yukapalme(?) - En annen palmeting. - 1 sukkulent. - 1 babmbusblader, eller hva det heter. Ser ut som.. en haug med små blader? - 1 sånn bambusstang. og til sist en stor plante med rød blomst, av typen som skal vannes oppi blomsten. ..jeg bor på 17 kvadrat. Glad i planter, ja :-)
Gjest Gjest Skrevet 26. januar 2006 #20 Skrevet 26. januar 2006 en eføy og en møllplante som bor i samme potte et vanlig pengetre, og to pengetrær med små blader to aloe vera (hadde en til som frøys i hjel) tre grønnrennere (grønne, ikke hvitstripete) to med ovale store blader med mørkegrønt fjærmønster, og lilla underside en tjafsete et-eller-annet som ble reddet ut av en døende julegruppe, men som ikke har vokst på et år to julekaktuser, en fra i fjor som har tenkt å blomstre nå snart en levende stein som samboern min glemmer en sånn med små tykke blader som vokser i lange tråder. Marmorblomst? En palme av noe slag som jeg har prvd å drepe i to år. mulig den er død nå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå