Real Virtuality Skrevet 10. august 2023 #1 Skrevet 10. august 2023 Vet noen hvordan status er akkurat nå, på omkjøringsveier i hhv. Gudbrandsdalen og Østerdalen? Jeg hadde planlagt å kjøre sørover fra Nordvestlandet i disse dager. (Har endelig litt ferie, og skulle besøke noen på Hedmarken.) På Vegvesenets hjemmeside finner jeg lite info om omkjøringsveiene, og riksdekkende medier har også lite. Det står kanskje noe bak betalingsmur i diverse lokalaviser. Ellers står det bare at E6 og Rv3 er stengt flere steder, på ubestemt tid. Jeg skjønner jo at omkjøringsveier også kan bli stengt på kort varsel, samt at de akkurat nå sikkert er tungt trafikkert og overbelastet. Og jeg er klar over at man frarådes å legge ut på reiser som ikke er helt nødvendige. Men det er akkurat nå jeg har ferie, og været gjør at jeg har svært lite å finne på her jeg befinner meg nå. (Det regner her også, men ikke mer enn det vanlige regnet som alltid er her.)
Gjest Livili Skrevet 10. august 2023 #2 Skrevet 10. august 2023 Last ned appen vegvesen trafikk. Der er det kart med alle stengte veier.
Gjest Gagaen Skrevet 10. august 2023 #3 Skrevet 10. august 2023 I slik untakstilstand er det ikke fornuftig å legge ut på tur,samme hvor kjipt det er . Du er ikke den eneste som har måttet legge om planene disse dagene. Her bor folk f.eks 3 mil unna jobb, noen står fast på jobb og andre kommer seg ikke på jobb. Så man får bare slå seg til ro med at slik ble det nå, så får man dra på tur under normale tilstander. Av og til må man bruke fornuften i stedet for lyst og følelser og behov.
Kjetil E Skrevet 10. august 2023 #4 Skrevet 10. august 2023 Real Virtuality skrev (5 timer siden): Vet noen hvordan status er akkurat nå, på omkjøringsveier i hhv. Gudbrandsdalen og Østerdalen? Jeg hadde planlagt å kjøre sørover fra Nordvestlandet i disse dager. (Har endelig litt ferie, og skulle besøke noen på Hedmarken.) På Vegvesenets hjemmeside finner jeg lite info om omkjøringsveiene, og riksdekkende medier har også lite. Det står kanskje noe bak betalingsmur i diverse lokalaviser. Ellers står det bare at E6 og Rv3 er stengt flere steder, på ubestemt tid. Jeg skjønner jo at omkjøringsveier også kan bli stengt på kort varsel, samt at de akkurat nå sikkert er tungt trafikkert og overbelastet. Og jeg er klar over at man frarådes å legge ut på reiser som ikke er helt nødvendige. Men det er akkurat nå jeg har ferie, og været gjør at jeg har svært lite å finne på her jeg befinner meg nå. (Det regner her også, men ikke mer enn det vanlige regnet som alltid er her.) Vet ikke hvor på Nordvestlandet du starter, men ser ut til at hvis du kjører via Sundalsøre og opp til Oppdal og E6 nordover til Ullsberg. Ta så RV3 via Kvikne til Tynset. Herfra kan du ta fylkesvei 30, ser en sperring på den ved Elvål. Men virker som om personbiler kan passere. Eventuelt kan du fra Tynset ta fylkesvei 2218 (Brydalsveien) den kommer på 30 ved Elvål men nedenfor der det er problemer ser det ut til. Fortsett så 30 til Åkerstrømmen, kjør der østover på 217 et kort stykke. Før du svinger inn på 237 og følger den sørover langs østsiden av Storsjøen følg den videre sørover og den går etterhvert naturlig inn på 215 og følg den til Snippen. Her svinger du til venstre på 2142 og følger den til Elverum. Derifra skal det være kurant og følge RV3 og videre E6 til Oslo. God tur.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå