Gjest Rødtoppen Skrevet 17. januar 2006 #1 Skrevet 17. januar 2006 (endret) Hva har DU vært?? Har du vært den som hele tiden måtte heve deg over andre ved å hakke på de? Eller ha du vært hakkematen?? Jeg selv har alltid vært hakkematen, for å si det sånn... Fra første dag på barneskolen til siste dag på videregående! Hvorfor? Si det, sjalusi kanskje? Legge til et tredje alternativ, som jeg jo ser nå at jeg burde ha hatt med. Kanskje du ikke var noen av delene?? Endret 17. februar 2006 av Trinemor
Gjest Hel Skrevet 17. januar 2006 #3 Skrevet 17. januar 2006 Alltid vært hakkemat, gjennom hele barneskolen og litt på ungdomsskolen.
Gjest Gjesta Skrevet 17. januar 2006 #4 Skrevet 17. januar 2006 Ble mye mobbet gjennom hele grunnskolen. Slapp ikke unna før jeg flyttet bort.
Gjest baby-E Skrevet 17. januar 2006 #5 Skrevet 17. januar 2006 jeg har hverken vært mobber, eller hakkemat... På barne og ungdomskolen vare jeg vel heller en slags megler tror jeg. Hater uretferdigheter, men er vel en for sterk person til at jeg ble mobbet..
Gjest Hippopotamus Skrevet 17. januar 2006 #6 Skrevet 17. januar 2006 Hakkemat, ja, gjennom 16 års skolegang.
Gjest Gjesta Skrevet 17. januar 2006 #8 Skrevet 17. januar 2006 Jeg har hverken mobbet eller blitt mobbet. ← Ikke jeg heller.
Gjest Virvel Skrevet 17. januar 2006 #11 Skrevet 17. januar 2006 På barneskolen var alle stort sett venner, men alle hadde sine perioder hvor de var enten "inne" eller "ute", og alle var nok på et eller annet tidspunkt med på å fryse ut eller erte noen, men det var ikke noe verre enn det de fleste unger holder på med. Vi var forresten med i en anti-mobbe-kampanje, og i en undersøkelse var det før kampanjen to elever på hele skolen som sa de følte seg mobbet, og etter kampanjen var det ingen. :-D På ungdomsskolen var det annerledes. Jeg ble aldri mobbet, men jeg var virkelig helt utenfor. Det bedret seg i løpet av 10. klasse, så mot slutten hadde jeg det i grunnen bra.
Gjest Spacegirl Skrevet 17. januar 2006 #12 Skrevet 17. januar 2006 Hakkemat så til de grader, spesielt på barneskolen. Både psykisk og fysisk, noe som resulterte i både benbrudd og hjernerystelser. Jeg tok det veldig innover meg, antagelig pga at jeg hadde det vanskelig hjemme også. Og en dag var det noe som sa "klikk" i hodet mitt, og jeg gikk inn i en psykose. Da det skjedde, sluttet den mest intense hakkinga. Antagelig pga de andre ble litt redd for meg. Ikke for at jeg var farlig eller noe sånt, men jeg ble bare veldig veldig sær. Snakket med meg selv og sa rare ting i klassen og sånt.
Orestes Skrevet 17. januar 2006 #13 Skrevet 17. januar 2006 Jeg var en sånn som var lett å ty til om man følte for å slenge fra seg litt dritt. Jeg vil ikke si at jeg ble direkte mobbet, men endel erting var det nok. Aldri nie fysisk. På den andre siden, er jeg nok skyld i å henge meg på lasset når andre ble ledd av, uten at jeg kan huske spesielle episoder i dag.
Gjest Gjest Skrevet 17. januar 2006 #14 Skrevet 17. januar 2006 Hakkemat og boksepute her. ← Samme her
Gjest gjest1 Skrevet 17. januar 2006 #15 Skrevet 17. januar 2006 Hakkemat fra barneskole til ungdomskole. Utrolig hvilke underverker det å begynne på videregående gjør med en som person! Hadde jeg bare vært som nå da jeg gikk på u-skole skulle de fått!
Christiane Skrevet 17. januar 2006 #16 Skrevet 17. januar 2006 Jeg var for det meste en av dem som hakket på andre, mest på barneskolen riktignok. På ungdomskolen roet det seg ned ganske betraktelig.
Gjest Rødtoppen Skrevet 17. januar 2006 #18 Skrevet 17. januar 2006 Jeg sluttet ikke å være hakkemat før jeg flyttet fra hjemstedet mitt og 15 mil sørover, og begynte å studere sykepleie. Nå har jeg det heldigvis bra, jobber som sykepleier og trives med det og meg selv
Gjest Fantus Skrevet 17. januar 2006 #19 Skrevet 17. januar 2006 Hakkemat her og. Eller bare totalt utfryst. Videregående var langt bedre enn barne og ungdomsskolen da.
Søtpotita Skrevet 17. januar 2006 #20 Skrevet 17. januar 2006 Uff, så mange som har vore mobbeoffer her Sånt er trist å lesa, håpar dere har greid å reisa dere igjen etter det Sjølv har eg ikkje vore nokon av delane. Men opplevde ofte å bli oversett (sidan eg var stille og sjenert), og det gjorde at eg lenge har hatt følelsen av å ikkje vera god nok.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå