Gå til innhold

Barnet vil ikke være med far


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Vårt barn på 3 år har alltid vært veldig mammadalt, men det har gått i perioder. Nå de siste dagene har barnet bare ville være med mor, ikke med far i det hele tatt. Når far har forsøkt å leke, pusse tenner, bare være i samme rom som barnet har barnet løpt til mor og vil bare være med mor. Far synes dette er veldig vondt, og har spurt barnet hvorfor barnet ikke vil være med far. Barnet svarer da: Jeg er sint på pappa! uten å gi noe grunn, såklart på grunn av alder. 

 

Kan dette være et faresignal på at noe ikke er greit? Kan dette være normalt, og noe som vil gå seg til? Noen gode tips til hva far kan gjøre for å jobbe med relasjonen? Hva kan mor gjøre for å støtte far og barnet? 

Anonymkode: 77fc5...775

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Normalt at en forelder favorisere i perioder. 

Mor kan ta seg en tur ut innimellom og la barn å unge få alenetid sammen. Det vil nok bedre relasjonen betraktelig. 

Anonymkode: 9b039...614

AnonymBruker
Skrevet

Far må involvere seg mer. Kanskje mor kan reise bort mer, eller gå ut av huset, så far får mer alenetid med barnet? Både tik lek og kos, og f.eks legging og andre faste rutiner. Da har ikke barnet mulighet til å løpe til mor, og blir vant til at far også gjør disse tingene. Når det gjelder rutiner, så er det viktig at mor og far gjør noenlunde likt. F.eks hvis barnet må forberedes eller om barnet er vant til å lede bok i senga 

Anonymkode: ca9ea...6c0

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...