Gjest Gjest Skrevet 16. januar 2006 #1 Skrevet 16. januar 2006 Kjæresten min har kjøleskap og oppvaskmaskin med ståloverflate. Finnes det noe lurt og lettvint å holde det rent med?
Gjest Gjest Skrevet 16. januar 2006 #2 Skrevet 16. januar 2006 Salmiakk fjerner fett veldig gått så dersom det er veldig skittent vil jeg anbefale det. For daglig renhold så vil jeg anbefale å blande ut f.eks. jiff universal, ajax antistatic eller noe annet som er beregnet på glass eller speil med vann (blir billigere å blande det ut) og spraye på og tørke av.
Gjest vimse Skrevet 16. januar 2006 #3 Skrevet 16. januar 2006 Mikrofiberklut er også fint, de lager ikke skjolder, som fort man kan se ved bruk av vanlige kluter, og man behøver ikke tørke av etterpå.
Nilma Skrevet 17. januar 2006 #4 Skrevet 17. januar 2006 Det finnes rengjøringsmiddel spesielt beregnet på børstet stål, som gir et veldig bra resultat. Jeg har kjøpt mitt på Obs.
marta Skrevet 17. januar 2006 #5 Skrevet 17. januar 2006 Det finnes rengjøringsmiddel spesielt beregnet på børstet stål, som gir et veldig bra resultat. Jeg har kjøpt mitt på Obs. ←
Eliza Skrevet 18. januar 2006 #6 Skrevet 18. januar 2006 Jezz, stålrens fungerer veldig bra. Trenger nesten bare å dra kluten over, så blir det skinnende blankt. Og som regel trenger du ikke å tørke av overflødig vaskemiddel heller.
Gjest vimse Skrevet 18. januar 2006 #8 Skrevet 18. januar 2006 Stålpleie eller stålrens, jordan eller lignende, står i ¨vaskemiddelhyllene¨ i butikkene i hvertfall.
Gjest Gjest Skrevet 18. januar 2006 #10 Skrevet 18. januar 2006 Bil polering funker bra, og det blir lettere å holde det rent etterpå.
Gjest christineemily Skrevet 18. januar 2006 #11 Skrevet 18. januar 2006 Vi har alle hvitevarene på kjøkkenet i børste stål. Og det er ikke så lett å holde rent nei... Særlig ikke hos oss hvor vi har to barn som setter fingeravtrykk både her og der . Jeg har ikke så god erfaring med stålrens, men jeg har kjøpt min på Rema, det kan jo ha noe å si. Derimot syns jeg Jif skurekrem funker som bare rakker ! Blir så blankt og fint så, og helt uten skjolder! Lykke til, du finner nok en løsning .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå