*Heidi* Skrevet 13. januar 2006 #1 Skrevet 13. januar 2006 Jeg mener bestemt at jeg hørte for en tid tilbake om en mann som drakk vodka+batt og døde fordi hjertet gikk berserk! Noen som vet om det er noe holdbart i dette? Jeg diskuterer nemlig litt med mannen min som har veldig lyst på men jeg syns det er dumt hvis det kan være skadelig!
Gjest ylajali ii Skrevet 13. januar 2006 #3 Skrevet 13. januar 2006 Har ingen tro på at battery er skadelig, da hadde de ikke solgt det. Mener å huske de testet sånne energidrikker på et eller annet forbrukerprogram for en stund siden. Tror de kom frem til at man fikk like mye energi av å spise en appelsin som å drikke en battery. Jeg har drukket vodka/battery MANGE ganger, og jeg har ikke fått noe hjertebank. Det tilfellet du tenker på gjaldt nok Redbull. Det selges ikke i Norge men i Sverige og inneholder sinnsykt mye koffein. Ligner på battery i smaken. La ham ta seg en vodka/battery du!
Leo Skrevet 13. januar 2006 #5 Skrevet 13. januar 2006 Jeg har drukket mange både vodka/Battery og vodka/Red Bull og lever i beste velgående. Hvis man er disponert for det, kan man vel dø av det meste...
*Heidi* Skrevet 13. januar 2006 Forfatter #6 Skrevet 13. januar 2006 ok, da får han en Men er det at noen døde av redbull da? er bare så sikker på at jeg husker battery jeg.. men jeg kan jo ta feil
Gjest Ananas Skrevet 13. januar 2006 #7 Skrevet 13. januar 2006 Battery og vodka er farlig å drikke fordi det inneholder store mengder alkohol. Alkohol er ei nervegift som gir skader på blant annet lever og hjerne, og som i tillegg doper deg ned. Det er mindre koffein i battery enn i vanlig kaffe, så om du blander med battery eller eplemost tror jeg ikke har så mye å si på farlighetsgraden.
Gjest Pecado Skrevet 13. januar 2006 #8 Skrevet 13. januar 2006 Ikke værre enn de som blander med kaffe. Mye du skal nekte han å drikke dersom du er redd det skal være farlig i å med at alkoholen vel den farligste delen av drikken
Gjest Gjest Skrevet 13. januar 2006 #9 Skrevet 13. januar 2006 Jeg har også hørt at dette ikke er en heldig blanding. Har ikke hørt om noen som har dødd av det, men hørte at det var noen stoffer i battery som ikke var så bra, og enda mindre bra sammen med alkohol. Husker ikke helt, men tror det var noe lignende som er i "treningsdrikker" som skal virke litt "oppkvikkende". Har aldri latt ungene få kjøpe battery heller etter at jeg hørte dette.
*Heidi* Skrevet 14. januar 2006 Forfatter #10 Skrevet 14. januar 2006 Jeg har også hørt at dette ikke er en heldig blanding. Har ikke hørt om noen som har dødd av det, men hørte at det var noen stoffer i battery som ikke var så bra, og enda mindre bra sammen med alkohol. Husker ikke helt, men tror det var noe lignende som er i "treningsdrikker" som skal virke litt "oppkvikkende". Har aldri latt ungene få kjøpe battery heller etter at jeg hørte dette. ← Skulle bare ønske at jeg fant en link eller noe til dette, finner ikke noe på innternet.. Søker jeg på vodka battery +farlig får jeg bare at det er farlig godt :grine2: ikke helt poenget nei..
Gjest Gjest Skrevet 14. januar 2006 #11 Skrevet 14. januar 2006 jeg har kjøpt redbull KONSENTRAT i sverige, og det vil jeg tro er farlig hvis man drikker det uten å tynne det ut og med alkohol. vanlig redbull er sterkere enn battery, men tviler sterkt på at det er farlig, men man bør jo begrense seg uansett hva man drikker som inneholder koffein etc.
plastjuletre Skrevet 14. januar 2006 #12 Skrevet 14. januar 2006 Battery og vodka er farlig å drikke fordi det inneholder store mengder alkohol. ← Det kommer vel an på hvor mye alkohol du har i? :klø: 1
fløtepia Skrevet 3. mai 2008 #13 Skrevet 3. mai 2008 energidrinker og alkohol skal jo egentlig ikke blandes av en grunn.. Svigermor havna i koma i 8 timer pga koffeinsjokk. men så tåler hun ikke koffein heller da.. men noen som vet hva man skal gjøre om man får koffeinsjokk? er det noe mat/drikke man bør putte i seg, bevege seg/sitte i ro?
Gjest SiHav Skrevet 5. juni 2008 #14 Skrevet 5. juni 2008 energidrinker og alkohol skal jo egentlig ikke blandes av en grunn.. Svigermor havna i koma i 8 timer pga koffeinsjokk. men så tåler hun ikke koffein heller da.. men noen som vet hva man skal gjøre om man får koffeinsjokk? er det noe mat/drikke man bør putte i seg, bevege seg/sitte i ro? Jeg har opplevd å få koffeinsjokk flere ganger, blant annet pga blandingen av battery og alkohol. Heldigvis har det bare gått over av seg selv. Men banan og saft skal hjelpe.. Proppet i meg det en gang jeg drakk litt for mye kaffe, og det hjalp hvertfall meg
Gjest Gjest_Ulrikke_* Skrevet 5. juni 2008 #15 Skrevet 5. juni 2008 Ja, som det sies her er vel ikke den alkohol/koffeinblandingen helt bra, men ingenting er vel ufarlig lengre! Kaffe og konjakk har jo "alltid" blitt drukket. Samme greia, blir det ikke?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå