Gå til innhold

Vestlandsferie - tips?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Vi skal ta med oss lavvoen og kjører litt rundt på vestlandet. Vi har bestemt at vi skal til Åndalsnes og gå rampestreken, og til Loen. Men lurer på om noen har tips til hva annet vi kan stoppe for å se/oppleve i samme områdene. Vi kommer fra østlandet. Og er det noen teltmuligheter i Loen/Stryn?

Anonymkode: 5e7bf...fd8

Skrevet

Hadde tenkt å foreslå loen 😊 Er nok muligheter for å slå telt der. Om dere liker å gå litt turer, så er raksetra fiiin! 
Veien fra Åndalsnes til Loen er også fin, verdt å ta turen oppå dalsnibba 😊

 

AnonymBruker
Skrevet

Fullt mulig å telte både vilt og på campingplasser i Stryn. 

For å unngå de villeste mengdene turister og få minst like fine opplevelser ville jeg besøkt Bødalsbreen i stedet for mer kjente Briksdalsbreen og Kjenndalsbreen. Hydlaparken klatrepark i Stryn sentrum er gøy med barn. Vurder et besøk på Gamlebutikken på Hjelle (kafe) og kombiner eventuelt med kort fjelltur til den fraflyttede fjellgården Segestad. 

Enig i forslaget om Dalsnibba og Geiranger på vei til Åndalsnes. Men må være klarvær så dere får utsikt.

Anonymkode: 0e26f...eea

AnonymBruker
Skrevet

Anbefale gaularfjellet og hov camping. Det er nokre timar fra Stryn. Masse fint å sjå, i tillegg til mange nydelige tura 😊

Anonymkode: e6488...f5e

AnonymBruker
Skrevet

Loen er stappa med turister på denne tiden. Fint å være der, men det er folk overalt. Hov camping er mildt sagt kjedelig. Hoddevika er å anbefale, se på instagram😄

Anonymkode: d7d7b...3d4

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (40 minutter siden):

Loen er stappa med turister på denne tiden. Fint å være der, men det er folk overalt. Hov camping er mildt sagt kjedelig. Hoddevika er å anbefale, se på instagram😄

Anonymkode: d7d7b...3d4

Enig. Har vært i Loen ved et par anledninger, tidlig i juni og slutten av august, og det var pepret med bobiler, campervaner og campingvogner der. Både utenlandske og norske. Jeg hadde tenkt til å fricampe et stille og rolig sted, men måtte kjøre ganske langt opp i fjellet for å få det til. 

Reiser forøvrig til Møre og Romsdal  ca hver måned, for å fricampe og gå tur, og det finnes nok av lokasjoner som ikke er proppfulle av turister. Er bare om å gjøre å komme seg litt fra de verste turistmålene. F eks i Åndalsnes, Flåm og Geiranger kommer det inn utenlandske cruiseskip hver bidige dag, og jeg får mer følelsen av å være i Disneyland enn i en liten vestlandsk by/bygd. Vil man unngå å tråkke oppi turister, må man nesten velge noe som ligger litt bort fra kysten.

Anonymkode: 32750...1d1

AnonymBruker
Skrevet

Her er tips fra en vestlending. 
 

Glem loen. Reis til Stadlandet. Vestkapp, refviksanden, hoddevik, erviksanden, kannesteinen i måløy.

Selje er fint og. Der er et kloster.

Så tar dokke turen til Bremanger og kalvåg. (Knutholmen) grotlesanden, vetevika. 

Florø- ta båtene ut til øyene og opplev havgapet ☺️ Kinn,askrova,batalden,osv. 

 

 

Anonymkode: d7cef...4b2

AnonymBruker
Skrevet

Det er via farrata på Hornelen i Bremanger også. Mye nyere og mindre kjent enn Loen :) Anbefaler også Grotlesanden og Vetvika. Kan også anbefale fjellene i Jølster om du liker fjellturer. Kjempefine fjell der.

Anonymkode: 2d58e...c22

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...