Gå til innhold

Hvorfor blir ikke huskatter syke når de tar rotter og annet faenskap?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Vi mennesker blir advart mot å aldri ta på rotter fordi de har 20+ sykdommer som vil spre seg til deg hvis du tar på dem.

Hvorfor sprer ikke disse seg til katter?

Er de immune?

 

Anonymkode: 8231e...b50

Videoannonse
Annonse
Skrevet

De får jo makk og annet dritt

AnonymBruker
Skrevet
Sitat

og annet faenskap?

Småfugler?

Anonymkode: bedb7...3b0

AnonymBruker
Skrevet

Herdet imunforsvar, dyr har bedre imunforsvar enn mennesker di tygger på alt. Mennesker har dårligere immunforsvar pga vi ikke herder oss selv ved å eksponere oss som dyrene gjør. Og antiibiotika som dreper hele imunforsvaret i tarmsystemet der mestparten av imunforsvaret er. Pluss for mye batkeriedrepende hygiene artikler som også dreper imunforsvar.  

Anonymkode: e621d...1fd

  • Liker 1
Skrevet

Katter skal jo ha vaksine og markkur osv.

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Immunsystemet til katter og mennesker er veldig forskjellig. Katters immunsystem er for det meste former for "medfødt immunitet", så de har forhåndsbestemt hvilke sykdommer de beskytter mot. Hunder har på sin side større mengder hvite blodceller. 

Mennesker har en kompleks blanding og er langt mer tilpasningsdyktige. Vi kan i motsetning bygge opp immuniteter, herde immunsystemet og bekjempe kjente gjennom enorme mengder av lagret informasjon om potensielle trusler. Katten kan ikke dette, men den er godt rustet mot de truslene de kjenner til. Mennesker er bedre rustet til å håndtere sykdom fra byrotter og duer, men kan lett slite om vi spiser rått kjøtt.

Anonymkode: 50c8c...b31

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...